Rozwój
Kompetencji Osobistych
Akademia
Menedżera
http://144.76.189.48/pdf-new.php?szkolenie_id=19879

SZTUKA EFEKTYWNOŚCI I ZARZĄDZANIA CZASEM

– czyli jak w natłoku obowiązków pracować efektywniej, bez marnowania czasu, bez stresu, z satysfakcją? Opracowanie DOPALACZY SKUTECZNOŚCI – zestawu narzędzi do określenia priorytetów, planowania i zarządzania czasem  

Jeśli masz wrażenie, że sprawy „do załatwienia” piętrzą się bez ustanku, chciałbyś się rozdwoić lub w końcu zatrzymać, a  rosnące napięcie ogranicza zdolność do podejmowania racjonalnych decyzji, jeśli odczuwasz potrzebę zwiększenia własnej skuteczności i efektywności w pracy zawodowej i życiu osobistym
– ten warsztat został opracowany dla Ciebie.

Uczestnikami warsztatów powinny być osoby, które każdego dnia muszą podejmować szybkie i odpowiedzialne decyzje opierając się na dużej ilości informacji, uczestnicy projektów, którzy muszą wykazać się tzw. „kreatywnością na życzenie”, osoby, które czują, że coraz gorzej radzą sobie z bieżącymi zadaniami, które wykonują pod presją czasu, oraz wszyscy, którzy zdają sobie sprawę, że marnując codziennie w pracy tylko pół godziny, tracą 22 dni robocze w ciągu roku!

CELE I KORZYŚCI

CELE I KORZYŚCI Z UDZIAŁU W SZKOLENIU:

Uczestnicy wezmą udział w angażującej grze decyzyjnej „Fabryka zegarków”, która pokazuje, że dla poprawy efektywności organizacji ważne jest współpraca wszystkich działów, nie wystarczy dobrze zarządzać czasem własnym i podległego zespołu.

Podczas warsztatów uczestnicy dokonają diagnozy własnej skuteczności w realizacji zadań, poznania praktycznych reguł planowania, porządkowania oraz wartościowania zadań zawodowych w celu efektywnego wykorzystania posiadanego czasu. Poznają skuteczne zasady ułatwiające pracę w mniejszym stresie.

PROGRAM

PROGRAM SZKOLENIA:

1. Diagnoza osobistego stylu zarządzania czasem

 • Po co zarządzać czasem? Moje osobiste doświadczenia w zarządzaniu czasem.
 • Jak właściwie rozpocząć dzień pracy, żeby zrobić wszystko co najważniejsze i skończyć pracę ze spokojną głową?
 • Jak radzić sobie z natłokiem zadań?
 • Mój dzień pracy – identyfikowanie indywidualnych problemów związanych z zarządzaniem czasem – test
 • Bariery w efektywnym zarządzaniu czasem, jak je pokonać?

Ćwiczenie: Autodiagnoza zarządzania czasem – diagnoza indywidualnych przeszkód w efektywnej organizacji pracy własnej i wykorzystania czasu

2. Jak przezwyciężyć dezorganizację, wyznaczać cele, pracować efektywniej?

 • Efektywne wyznaczanie celów i priorytetów – jak skonstruować cel i zwiększyć szanse na jego realizację?
 • Umiejętna kontrola osobistych działań
 • Planowanie pracy: wyznacz cel i osiągnij go!
 • Na co poświęcam najwięcej czasu a na co go marnotrawię?
 • Wyznaczanie priorytetów – metody ustalania priorytetów: ABC / Pareto / Eisenhower
 • Żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce? jak skutecznie motywować się do działania?

Ćwiczenie: Opracowanie zestawu narzędzi do indywidualnego zarządzania czasem

3. Czasopożeracze i rozpraszacze – co decyduje o moim czasie?

 • Poszukiwanie i zdefiniowanie własnych „pułapek czasu”
 • Zarządzanie skrzynką mailową
 • Racjonalne korzystanie z telefonu, Internetu
 • Racjonalne czytanie dokumentów
 • Porządkuję otoczenie – moje biurko, moja szafa, moje zasoby komputerowe
 • Efektywny udział w telekonferencjach roboczych, wideokonferencjach i spotkaniach
 • Eliminacja czynników rozpraszających, które wybijają z rytmu pracy i wprowadzają do niej chaos
 • Czas dla innych pracowników – jak go znaleźć? – skuteczny obieg informacji, asertywna komunikacja, asertywna odmowa
 • Bloki czasowe – koncepcja czasu czerwonego, żółtego i zielonego

4. Planuję swój dzień pracy, zadania – moja dzienna lista spraw, moje zadania na przyszłość

 • „Koszyk zadań” (case study)
 • Identyfikacja zadań: pilność i ważność
 • Sposoby zmniejszania uzależnienia od „pilnych” spraw
 • Planuję zadania krótko i długoterminowe, wyznaczam cele, priorytety
 • Zasady ustalania priorytetów – jak wybrać z listy spraw to co jest najważniejsze?
 • Jak osiągnąć swoje cele w rzeczywistym czasie?
 • Organizacja dnia w pracy, biologiczne rytmy wydajności: dlaczego pora dnia ma znaczenie dla produktywności? krzywa sprawności umysłowej i jej wpływ na koncentrację i efektywność
 • „Wrzutki” – jak sobie radzić z niespodziankami dnia codziennego?
 • Planowanie Briana Tracy „Mapa celów codziennych”

Ćwiczenie: 7 technik zarządzania sobą w czasie

5. Nawyki wydajnego zarządzania czasem

 • Rola nawyków w skutecznym zarządzaniu sobą w czasie – model Coveya
 • Model zmiany nawyków czyli praktyczne sposoby wdrażania i zmiany nawyków osobistej efektywności
 • Autodiagnoza niepożądanych nawyków utrudniających osobistą efektywność
 • Najważniejsza jest konsekwencja  –  każdego dnia bądź o 0,1% lepszy
 • Osobisty plan zmiany nawyków zarządzania sobą w czasie

Ćwiczenie: Case study – wyznaczeniu obszarów, które są ważne dla danego celu (np. życie, projekt)

6. „Fabryka zegarków” – gra symulacyjna
Gra odnosi się zarówno do optymalnego dysponowania dostępnym czasem i ustalania priorytetów w pracy własnej, jak i planowania pracy wzajemnie zależnych działów w firmie. W tej grze nie wystarczy dobrze zarządzać pracą własnego działu.
Wygraną zapewni uczestnikom jedynie sprawnie działająca organizacja jako całość.
Gra, która pozwala zobrazować, jaki wpływ na wyniki uzyskiwane przez jednostki i organizacje biznesowe wywiera dysponowanie czasem, priorytetyzacja celów i zadań oraz zarządzanie ograniczonymi zasobami.

 • Refleksja uczestników nad grą symulacyjną – praca w grupach, dyskusja moderowana
 • Efektywna organizacja pracy i skuteczna współpraca pomiędzy działami
 • Planowanie wdrożenia wniosków do codziennej pracy – praca indywidualna.
WYKŁADOWCA

WYKŁADOWCĄ NA SZKOLENIU BĘDZIE:

Joanna Cisek-Dąbrowska

Znalezione obrazy dla zapytania joanna cisek dąbrowska psycholog zdjęcia

Psycholog, doświadczony trener z bogatą praktyką rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne rekomendacja trenera I i II stopnia PTP (licencja trenera nr 170 uprawniająca do prowadzenia szkoleń, warsztatów i treningów praktycznych umiejętności psychologicznych). Doradca biznesowy, coach, inspirator rozwoju osobistego menedżerów polskich i zagranicznych przedsiębiorstw. Pełni funkcję dyrektora Centrum Rozwoju Kadr przy Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. Swoją karierę trenerską zaczynała na początku lat 90-tych prowadząc treningi i seminaria z asertywności pod okiem doświadczonych superwizorów PTP. Należy do grona osób zaangażowanych w poszukiwanie zastosowania metodologii treningu asertywności w biznesie w ramach prac Stowarzyszenia Trenerów Asertywności.

Wykładowca w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach (studia podyplomowe: „Psychologia menedżerska”, „Trener i menedżer szkoleń”), Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki (studia podyplomowe: „Zarządzanie projektem”).

Specjalizuje się w obszarze zarządzania i rozwoju potencjału kadry menedżerskiej ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw produkcyjnych.

Ukończyła prestiżową szkołę coachów prowadzoną przez Erickson College International „The Art and Science of Coaching”, aktualnie w trakcie certyfikacji ICF.

Swoją przygodę z coachingiem rozpoczęła się w 2004 roku w trakcie współpracy trenerskiej z  Pionem Bankowości Detalicznej BRE Banku S.A.  Przez kilka lat prowadziła executive coaching dla dyrektorów placówek (7 projektów rocznych) zgodnie z modelem GROW sir Johna Whitemoore’a.

Realizuje usługi doradcze oraz przygotowuje innowacyjne projekty szkoleniowe z zakresu:

 • rozwoju umiejętności menedżerskich – komunikacji interpersonalnej, efektywności indywidualnej, zarządzania czasem, budowania zespołu, zarządzania zespołem projektowym, asertywności, coaching’u.

Posiada praktykę w projektowaniu szkoleń pomocnych w rozwiązaniu konkretnych problemów organizacyjnych i rozwojowych oraz coachingu.

Przygotowała i realizowała projekty dla znanych firm doradczych Ernst & Young, ISO Swedish-Managment Group Poland, SLG International Training Centre.

Uczestniczyła w 2-letnim projekcie szkoleniowym dla konsultantów „Firma 2000” organizowanym przez ActiVoca oraz PriceWaterhouseCoopers.

W swojej bogatej karierze trenerskiej przeszkoliła między innymi kilkuset menedżerów wyższego i średniego szczebla oraz pracowników liniowych wielu firm produkcyjnych, handlowych, usługowych oraz banków z całej Polski m.in.:
Makro Cash & Carry Polska , S.A.Lear Corporation Sp. z o.o., Delphi Polska Automotive System Sp. z o.o., Tenneco Automotive Eastern Europe Sp. z o.o.,
Lentex S.A., BWI Poland Technologies Sp. z o.o., Dyckerhoff Polska Sp. z o.o.,
Grupa Fiat Auto Poland, Welcome Airport Services Sp. z o.o., GÓRAŻDŻE CEMENT S.A., ArcelorMittal Poland S.A., Nexteer AUTOMOTIVE POLAND Sp. z o.o., Roca Polska Sp. z o.o., SCANIA POLSKA S.A.,

Potrafi zaktywizować najtrudniejsze grupy szkoleniowe. Szkolenia realizowane z jej udziałem są wysoko oceniane nawet przez najbardziej wymagających uczestników.

Grzegorz Gustaw

Psycholog organizacji, certyfikowany trener i mentor, wykładowca, superwizor trenerów, autor tygodnika Polityka w dziedzinie psychologii, ekspert telewizji TVN. Ukończył studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie uzyskał dyplom  z wyróżnieniem. Studiował również psychologię pracy we Francji. Posiada otwarty przewód doktorski w dziedzinie psychologii. Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu.

Regularnie publikujący autor. Jego teksty ukazały się m.in. na łamach: tygodnika Polityka, magazynu Coaching, miesięcznika psychologicznego Charaktery oraz pism specjalistycznych: Psychologia Społeczna, Świat Przemysłu Farmaceutycznego. Publikował również w piśmie Pracowników Rossmanna. Trener występował również jako ekspert z dziedziny psychologii
w realizowanych na żywo przez Polskie Radio audycjach z cyklu Zostaw wiadomość. Współpracuje z telewizją TVN jako ekspert, udzielający komentarzy z zakresu psychologii.

Specjalizuje się w diagnozie organizacyjnej oraz opracowywaniu i realizacji programów szkoleniowych precyzyjnie dopasowanych do potrzeb firm.

Szkolił kadrę zarządzającą między innymi takich firm oraz instytucji jak: Tauron Polska Energia, ArcelorMittal Poland Nestle Polska, Koleje Mazowieckie, PKP Cargo Service, Konecranes Polska, Grupa Powen-Wafapomp, NGK Ceramics Polska, Gold Drop, Phillip Morris International, E-on Energie Odnawialne, Bioderma, Wydawnictwo Otwarte, UPM Raflatac, Narodowy Bank Polski, Bank BPH, Bank Zachodni WBK, Sąd Okręgowy w Krakowie, Sąd Apelacyjny w Warszawie, Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Narodowy Fundusz Zdrowia, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Szkolenia prowadzi  w językach: polskim, angielskim i francuskim.

Opinie o pracy Trenera:

„Brałam udział w szkoleniu prowadzonym przez Pana Grzegorza Gustawa dla zarządu i kierowników oraz w dodatkowych konsultacjach dla zarządu z obszaru zarządzania i bardzo wysoko oceniam kompetencje Pana Grzegorza Gustawa z zakresu psychologii organizacji (trafnie zdiagnozował sytuację i zaproponował skuteczne rozwiązania) oraz jego warsztat trenerski, a także sposób, w jaki Pan Grzegorz Gustaw traktuje nas jako swoich Klientów”

METODY

METODY PROWADZENIA WARSZTATÓW:

 • wprowadzenie – mini wykłady
 • testy pozwalające rozpoznać własne siły i słabości w planowaniu zadań
 • ćwiczenia praktyczne w zakresie rozwoju własnego umysłu
 • ćwiczenia grupowe – rozwiązywanie problemów
 • ćwiczenia z Multiplanowania
ADRESACI

SZKOLENIE ADRESOWANE JEST DO:

 • menedżerów odpowiedzialnych za wynik pracy całego zespołu,
 • handlowców, od których wymagana jest ciągła poprawa wyników sprzedaży
 • specjalistów zespołów projektowych i zadaniowych, pracujący pod silną presją czasu
 • wszystkich osób które odczuwają potrzebę zwiększenia własnej skuteczności i efektywności w pracy zawodowej i życiu osobistym.
ORGANIZACJA

SZKOLENIE ODBĘDZIE SIĘ W TERMINIE:

29-30 listopada 2018r. – Hotel Belweder*****Conference & Spa
Ustroń, ul. Zdrojowa 15
www.hotelbelweder.pl

Hotel Belweder*****Conference & Spa luksusowy hotel, przepięknie położony na zboczu Góry Równicy w uzdrowiskowej części Ustronia. Do dyspozycji Gości strefa Wellness & SPA, basen z wodospadem, przeciwprąd oraz bicze wodne, jacuzzi z hydromasażem, dwie łaźnie – fińska (suchej) i rzymska (parowej).

Możliwe jest zakwaterowanie w hotelu na dzień przed rozpoczęciem szkolenia od godziny 16:00 bez dodatkowych opłat. Kolacja w tym dniu w godz. 18:00 – 22:00.

Cena szkolenia wynosi 1690 zł brutto.
Dla firm, które uczestniczyły w naszych szkoleniach cena wynosi 1640 zł brutto.
Cena szkolenia bez zakwaterowania wynosi 1190 zł brutto.
Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 200 zł brutto.

Cena szkolenia obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe i pomocnicze, konsultacje indywidualne z wykładowcami, certyfikat o podwyższeniu kwalifikacji zawodowych, zakwaterowanie (2 noclegi w komfortowych pokojach dwuosobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TVSAT, telefon, Internet), pełne wyżywienie, przerwy kawowe, atrakcyjne zorganizowanie czasu wolnego, korzystanie z Centrum Wellness, parkingu hotelowego.

OCENY UCZESTNIKÓW WCZEŚNIEJSZEJ EDYCJI SZKOLENIA:

POZIOM PRZYGOTOWANIA WYKŁADOWCY DO ZAJĘĆ:
95%
ZAANGAŻOWANIE WYKŁADOWCY W PROWADZENIE SZKOLENIA
98%
UMIEJĘTNOŚĆ PRZEKAZYWANIA WIEDZY PRZEZ WYKŁADOWCĘ:
94%

MIEJSCE SZKOLENIA

Hotel Belweder ***** Spa&Wellness
zotawpodkowiemainjacuzzi-belweder-hotel-ustron

Hotel Belweder ***** Spa&Wellness

TERMIN: 29-30.11.2018 rok
MIEJSCE:
HOTEL:
Ustroń
Hotel Belweder***** Conference & Spa
CENA: 1690 ZŁ (BRUTTO)

KARTA ZGŁOSZENIA

KONSULTANT


 • AGNIESZKA WALAS
  AGNIESZKA WALAS specjalista ds. szkoleń otwartych

  tel: +48 32 33 55 153
  mobile: +48 662 297 689
  e-mail: effect@effect.edu.pl

OPINIE KLIENTÓW


 • "Szczerze polecam szkolenie menedżerom, kierownikom firm oraz jednostek organizacyjnych, właścicielom firm. Wiedza zdobyta na szkoleniu ułatwia zrozumienie kondycji finansowej firmy oraz wpływ komórek na tę kondycję".

  ANBUD Sabina Obwiosło-Budzyń Sabina
 • "Wysoki poziom merytoryczny szkolenia. Ciekawe, dynamiczne zajęcia szkoleniowe. Sympatyczny opiekun grupy".

  Europe Distribution Group Sp. z o.o. Magdalena

Newsletter


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

z informacjami o naszych projektach rozwojowych, spotkaniach, ofertach specjalnych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres [...] poczty elektronicznej informacji handlowych od OSiI EFFECT z siedzibą w Gliwicach, ul. Kozielska 137D, zgodnie z obowiązującym prawem polskim.
Administratorem podanych w formularzu danych osobowych [...] jest OSiI EFFECT. Dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług przez OSiI EFFECT. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Państwa dane nie będą udostępniane innym odbiorcom.