Prawo Celne

Data i miejsce szkoleniaTytuł szkolenia

Power Query w Excelu, czyli raportowanie od ręki

- jak z wielu różnych plików szybko zrobić jeden wartościowy raport?

Umowy handlowe w obrocie gospodarczym w 2024 roku

- jak pisać i gdzie szukać pułapek w umowach z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi?

Biznes w Chinach – jak prowadzić interesy z Chińczykami?

- czyli, pokonać bariery, uniknąć nieporozumień, oswoić chiński marketing, sprzedać/dobrze kupić, odnieść sukces na chińskim rynku?

Incoterms 2020 – reguły, które musisz znać w handlu i zakupach!

- naucz się z głową stosować warunki Incoterms 2020, unikaj ryzyka w transakcjach handlowych, zabezpiecz interes firmy przy zawieraniu umów. Niezbędnik dla kupców i handlowców

Umowy zakupowe w 2024 roku – na co kupiec musi uważać podpisując umowy z dostawcami?

- jak nowe realia gospodarcze i zmiany w prawie wpłynęły na kształt zawieranych umów zakupowych i warunki współpracy z dostawcami? Na co zwrócić uwagę, jak zminimalizować ryzyka i zabezpieczyć firmę?

Terminy płatności w transakcjach handlowych. Jak zabezpieczyć się przed brakiem zapłaty ze strony kontrahenta?

Różnice kulturowe w biznesie i negocjacjach międzynarodowych

- jak radzić sobie z wielokulturowością w pracy zawodowej, unikać nieporozumień wynikających z różnic kulturowych, zwiększyć efektywność współpracy z partnerami zagranicznymi?

Reklamacje – dokumentacja, procedury, przydatne klauzule i niedozwolone praktyki

- nowe interpretacje i orzecznictwo. Autorskie warsztaty prof. Moniki Jagielskiej.

Transport i spedycja krajowa i międzynarodowa

- Incoterms 2020, Konwencja CMR, Prawo przewozowe ? prawa, obowiązki, reklamacje

Umowy handlowe w obliczu pandemii i po jej ustaniu

- siła wyższa, zaliczka, zadatek, kary umowne. Jak zabezpieczyć interesy firmy w obliczu braku możliwości wywiązania się ze zobowiązań umownych? Jak zawierać nowe umowy i zminimalizować ryzyka w przyszłości?

Dokumenty celne w obrocie międzynarodowym

- jak unikać błędów w dokumentach celnych skutkujących nieprawidłowymi rozliczeniami należności celno - podatkowych oraz poważnymi konsekwencjami finansowymi dla podmiotów gospodarczych?

Handel i współpraca z Chinami w praktyce

- różnice kulturowe, optymalne rozwiązania transportowe i celno-podatkowe. Jak uniknąć pułapek i zagrożeń na wszystkich etapach współpracy?

Nowe prawo reklamacyjne w sprzedaży krajowej i zagranicznej

- jak rozpatrywać reklamacje po nowelizacji? - warsztaty prowadzi Ekspert zaangażowany w prace nad zmianą przepisów.

Mistrz sprzedaży telefonicznej

- 47 skutecznych technik doradczej sprzedaży telefonicznej ? intensywny warsztat dla sprzedawców

Zarządzanie łańcuchem dostaw w praktyce

- jak zabezpieczyć ciągłość dostaw w przyszłości?

Kupiec doskonały

- najważniejsze kompetencje kupca. Diagnoza i rozwój. Siła negocjatora. Psychologia Kupca. Warsztaty coachingowe dla negocjatorów działów zakupów i inwestycji przygotowane i prowadzone przez Olgę Borgieł

Import z Chin i eksport do Chin – optymalne rozwiązania transportowe, celno-podatkowe, dokumenty, Incoterms 2020

- jak uniknąć pułapek i zagrożeń w handlu z Chinami?

Power Query w Excelu, poziom 2, czyli jeszcze bardziej zaawansowane raportowanie od ręki

- jak wyciągnąć z Power Query więcej? Jak radzić sobie z błędami ? jak je znaleźć i unieszkodliwić? Pobawimy się ważnymi funkcjami języka programowania M, poznasz czary ukryte w opcji dzielenia kolumn i wiele więcej...

Umowa agencyjna i dystrybucyjna w obrocie międzynarodowym

- zawieranie umów i analiza klauzul kontraktowych

Japońska i chińska kultura biznesu

- jak pokonać bariery komunikacyjne i uniknąć nieporozumień w kontaktach i negocjacjach biznesowych z Japończykami i Chińczykami?

Mistrzowska sprzedaż telefoniczna

- jak podnieść własną skuteczność i sprzedawać więcej?

Szkolenia z prawa celnego i obrotu międzynarodowego

Zapewniamy praktyczne szkolenia z prawa celnego i obrotu międzynarodowego, w tym profesjonalne szkolenia dotyczące importu z Chin. Szkolenia z prawa celnego w formie warsztatów obejmują między innymi zasady skutecznego handlu zagranicznego oraz obowiązujące przepisy prawa z dziedziny obrotu towarowego, przewozu drogowego towarów niebezpiecznych, dochodzenia roszczeń reklamacyjnych w transporcie i spedycji międzynarodowej. Co więcej nasi trenerzy prezentują omawiają i pomagają wypełnić dokumentację wymaganą w obrocie towarowym. Zapraszamy do udziału w naszych otwartych szkoleniach i warsztatach zamkniętych.