In Akademia Menedżera, HR / Kadry

Skuteczne zarządzanie zespołem pracowników – warsztaty prof. Zbigniewa Nęckiego

– knowledge Pills dla Menedżerów

Szkolenie menedżerskie Zarządzanie zespołem, opracowane i prowadzone przez prof. Z. Nęckiego, Eksperta w obszarze zarządzania ludźmi, budowania zespołu, motywowania pracowników, przywództwa, rozwinie Twoje kompetencje menedżerskie i poprawi skuteczność zarządzania pracownikami.

Weź ze sobą otwartość na rozwój, ciekawość ludzi, pozytywne nastawienie, a otrzymasz motywację do zmian i niezmierzone pokłady pozytywnej energii.

uczestnicy szkolenia Zarządzanie zespołem wybrali również:

Szkolenie prawo pracy dla menedżerów w 2018 roku – sprawdź

Zarządzanie zespołem – cele szkolenia:

• Nabycie wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z funkcjami menedżerskimi
  • Nabycie umiejętności związanych z kierowaniem ludźmi i motywowaniem pracowników
  • Nabycie umiejętności związanych z koordynacją zespołowego działania oraz osiąganiem zamierzonych celów firmowych

Zarządzanie zespołem – program szkolenia:

Podstawowe funkcje menedżerskie
– lider czy kierownik, wielostronność sytuacji zawodowych,
– twarde i miękkie elementy w zarządzaniu,
– główne ujęcia koncepcyjne,  m. in. zarządzanie przez cele.

Zdolności i osobowość menedżera sukcesu
– główne ujęcia tzw. modelu optymalnego,
– skuteczne przywództwo – Testy ułatwiające autodiagnozę.

Układy komunikacyjny – struktury poziome i pionowe w firmie
– kanały oficjalne i ukryte,
– poziomy komunikacyjne (od monologu przez dialog do zbiorowych dyskusji),
– funkcje aktów komunikacyjnych  – informacja, ewaluacja, motywowanie, siła przekonywania.

Motywacja – czynniki skłaniające i mobilizujące do działania a czynniki zniechęcające i demotywujące.
– finansowe i pozafinansowe motywacje,
– rola potrzeb i oczekiwań.

Konflikty między ludźmi i grupami
– sposoby reagowania na sytuacje trudne,
– źródła i mechanizmy rozwoju konfliktów,
– sposoby zarządzania konfliktem,
– negocjacje jako element zarządzania.

Zespół jako grupa społeczna
– normy,
– role,
– funkcje,
– konformizm i twórcze myślenie zespołowe,
– wpływ grupy na jednostkę.

Emocje i stres
– geneza emocji,
– techniki samokontroli na poziomie ekspresji,
– ograniczanie negatywnych nastrojów,
– mobilizacja energetyczna i emocjonalna,
– empatia i inteligencja emocjonalna.

Negocjacje wewnętrzne
– sposoby uzgadniania działań, złożonych interesów w relacjach formalnych i nieformalnych,  miedzy jednostki i między zespołami pracowniczymi.

Szkolenie zarządzanie zespołem opracował i poprowadzi:

Profesor dr hab.  Zbigniew Nęcki

Jeden z najbardziej cenionych w Polsce autorytetów w dziedzinie psychologii społecznej oraz negocjacji biznesowych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń menedżerskich. W swoich szkoleniach podejmuje problematykę dotyczącą zagadnień związanych z zachowaniami społecznymi w kontekście organizacji formalnych i zachowań interpersonalnych. Jest autorem oryginalnych programów treningowych, m.in. z zakresu rozwijania umiejętności menedżerskich, negocjacji, wywierania wpływu w biznesie, rozwijania i pogłębiania umiejętności dotyczących budowania zespołów pracowniczych.

Ekspert w licznych audycjach radiowych oraz programach telewizyjnych poświęconych problematyce kształtowania poprawnych stosunków międzyludzkich.

Autor ośmiu książek i ponad 100 artykułów dotyczących problematyki relacji międzyludzkich, postaw społecznych, komunikacji i negocjacji oraz psychologii zarządzania

• Negocjacje w biznesie,
  • Komunikacja międzyludzka,
  • Negocjacje w Unii Europejskiej – przewodnik dla przedsiębiorców,
  • Kolejność informacji a kształtowania i zmiana postaw,
  • Atrakcyjność wzajemna,
  • Psychologiczna analiza przebiegu studiów wyższych,
  • Komunikowanie skuteczne?

Zarządzanie pracownikami – metody szkolenia:

Szkolenie menedżerskie Zarządzanie pracownikami jest prowadzone są w formie aktywnych ćwiczeń z krótkimi wykładami i prezentacjami uczestników.
W poszczególnych blokach tematycznych przewidujemy trzy formy czyli wprowadzenie, ćwiczenia i interpretację zachowań uczestników. Każdy temat obejmuje mniej więcej dwie godziny dydaktyczne i wymaga aktywności nie tylko prowadzącego ale i wszystkich uczestników, gdyż przygotowane są gry, zabawy, zadania i testy psychologiczne.

Szkolenie zarządzanie zespołem adresowane jest do:

• Prezesów, Właścicieli Firm, Członków Zarządów
  • Kadry kierowniczej i menedżerskiej (obszary HR, finansów, sprzedaży, logistyki, zakupów, produkcji)

Oceny uczestników wcześniejszej edycji szkolenia Zarządzanie zespołem pracowników:

• "Szczerze polecam szkolenie menedżerom, kierownikom firm oraz jednostek organizacyjnych, właścicielom firm. Wiedza zdobyta na szkoleniu ułatwia zrozumienie kondycji finansowej firmy oraz wpływ komórek na tę kondycję".

ANBUD Sabina Obwiosło-Budzyń Sabina
    • "Wysoki poziom merytoryczny szkolenia. Ciekawe, dynamiczne zajęcia szkoleniowe. Sympatyczny opiekun grupy".

Europe Distribution Group Sp. z o.o. Magdalena