18 czerwca 2016 roku weszła w życie ustawa o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług, czyli wyjeżdżających tymczasowo za granicę w ramach umowy z krajowym pracodawcą, które budzą wiele wątpliwości w praktyce ich stosowania. A już trwają prace nad kolejnymi zmianami. Ilość przepisów, które należy wziąć pod uwagę przy delegowaniu pracownika za granicę oraz kolejne zapowiedzi dotyczące zaostrzenia zasad delegowania pracowników, wzbudzają obawy o łatwe popełnienie błędu.
Wiele firm stanęło przed problemem stosowania w praktyce zmienionych zasad delegowania pracowników za granicę zgodnie z polskimi i międzynarodowymi regulacjami dotyczącymi zatrudnienia.
Przedsiębiorco jeśli:
to szkolenie jest dla Ciebie!
Zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach, które poprowadzi Ekspert w zakresie legalności zatrudnienia cudzoziemców i delegowania pracowników polskich do pracy za granicę.
CELE I KORZYŚCI Z UDZIAŁU W SZKOLENIU:
Uczestnicy zdobędą wiedzę w zakresie prawa międzynarodowego w stosunkach pracy, delegowania pracowników do państw Unii Europejskiej oraz poza teren państw członkowskich lub delegowania cudzoziemców do Polski, zapoznają się z regulacjami unijnymi oraz prawem polskim.
Dodatkowo poruszane zagadnienia skonfrontowane będą z wyrokami Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, orzeczeniami sądów polskich oraz stanowiskami Państwowej Inspekcji Pracy. Ważną częścią szkolenia będzie omówienie zmian, które weszły w życie po 18 czerwca 2016 roku, czyli z chwilą uchwalenia polskiej ustawy o pracownikach delegowanych, a które budzą wiele wątpliwości w praktyce ich stosowania.
Podczas szkolenia zaproszony Ekspert odpowie na pytania jak rozstrzygnąć kolizję przepisów zbiegających się systemów prawnych w przypadku ewentualnego sporu pracowniczego i przedstawi sprawdzone metody postępowania zgodnego z obowiązującymi regulacjami – zalecenia pokontrolne PIP.
PROGRAM SZKOLENIA:
1. Prawo właściwe dla umowy o pracę
2. Delegowanie pracowników do innego państwa na tle dyrektywy 96/71/WE
3. Delegowanie pracowników do państw trzecich (państwa nienależące do UE)
4. Dyrektywa 2014/67/WE ws. egzekwowania dyrektywy 96/71/WE
5. Polska ustawa ustawy o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług – praktyka stosowania
6. Projekt zmian w dyrektywie 96/71/WE (NOWOŚĆ!)
7. Zabezpieczenie społeczne pracowników delegowanych na tle rozporządzenia PEiR (WE) Nr 883/2004
8. Kontrola dotycząca pracowników delegowanych
WYKŁADOWCĄ NA SZKOLENIU BĘDZIE:
Dr nauk prawnych, charyzmatyczny wykładowca, uznany ekspert PIP i autor licznych artykułów i komentarzy do Prawa Pracy. Jeden z niewielu ekspertów w Polsce legitymujących się specjalizacją w zakresie delegowania pracowników polskich do pracy za granicę. Były członek Komisji Prawnej Głównego Inspektora Pracy. Posiada umiejętność przekazywania trudnych problemów prawniczych prostym zrozumiałym językiem, co podkreślają uczestnicy szkoleń i warsztatów.
Biegły sądowy z zakresu delegowania pracowników do pracy za granicę, wpisany na listę biegłych Sądu Okręgowego w Katowicach.
Publikuje na łamach takich czasopism, jak: „Prawo spółek”, „Rejent”, „Przegląd prawa handlowego”, „Monitor prawa pracy”, „Praca i zabezpieczenia społeczne”, „Prawo Europejskie w praktyce”, „Rzeczpospolita”.
Autor publikacji na temat delegowania pracowników do pracy za granicę oraz wielu opracowań z zakresy legalności zatrudnienia cudzoziemców:
Autor publikacji książkowych dotyczących delegowania pracowników do pracy za granicę, komentarza do Kodeksu pracy.
Nagrodzony wyróżnieniem ZŁOTE SZELKI za wyjaśnianie skomplikowanych problemów prawnych zrozumiałym i klarownym językiem, przybliżanie czytelnikom najważniejszych kwestii dotyczących uprawnień i obowiązków pracowników oraz pracodawców, wnikliwe omówienie takich zagadnień, jak mobbing, wypadki w drodze do i z pracy, praca w porze nocnej, itd.
METODY PROWADZENIA WARSZTATÓW:
Szkolenie będzie prowadzone systemem interaktywnym, tj. metodą aktywnego uczestnictwa słuchaczy w zajęciach. Zagadnienia poruszane podczas szkolenia wzbogacone będą przykładami rozwiązań zaczerpniętych z bogatej praktyki zawodowej wykładowcy oraz aktualnych stanowisk, interpretacji, orzecznictwa.
SZKOLENIE ADRESOWANE JEST DO:
ZAPYTAJ O TERMIN SZKOLENIA
KARTA ZGŁOSZENIA
KONSULTANT
tel: +48 32 33 55 150
mobile: +48 662 297 689
e-mail: effect@effect.edu.pl
OPINIE KLIENTÓW
Nie boimy się wyzwań. Z pasją i entuzjazmem wspieramy rozwój naszych Klientów.
My również stawiamy na rozwój!
Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, zaangażuj mnie, a zrozumiem.
"Istotne znaczenie dla procesu utrwalania wiedzy przekazywanej na szkoleniu miały ciągłe dyskusje uczestników, treningi, analizy przypadków, burza mózgów oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniami. [...] Chcielibyśmy zrekomendować Effect wszystkim firmom, które nie miały jeszcze przyjemności z Państwem współpracować."
"Szkolenie przeprowadzone w sposób profesjonalny. Wysoki poziom wiedzy wykładowcy oraz odpowiednia jakość merytoryczna otrzymanych materiałów dydaktycznych. Myślę, że zdobyta wiedza będzie wykorzystywana w mojej pracy".
Newsletter
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
z informacjami o naszych projektach rozwojowych, spotkaniach, ofertach specjalnych.