In Szkolenia komputerowe
http://144.76.189.48/pdf-new.php?url=https://effect.edu.pl/szkolenia-komputerowe/power-query-w-produkcji

Power query w produkcji i… błyskawicznie łączysz dane z najróżniejszych plików dotyczące wielkości produkcji, statystyki produkcyjne, analizy zleceń produkcyjnych, kartoteki produktów, przestojów maszyn, reklamacji…

– analizujesz, porównujesz, łączysz dane z wielu plików Excela, txt, csv, pdf, z Internetu lub wprost z programu na którym pracujesz i… raport gotowy!

Power Query to wsparcie produkcji w zadaniach specjalnych!

Power Query w produkcji to wyjątkowe warsztaty dla osób, które:

 • przygotowują analizy, porównania lub zestawienia dotyczące wielkości produkcji z każdego dnia, jednego roku lub wieloletnie
 • porównują zaplanowaną produkcję z tą zrealizowaną i do tego muszą łączyć dane z planu z danymi ze zrealizowanej produkcji każdego dnia znowu, i znowu, i znowu…
 • prowadzą statystyki produkcyjne – dzienne, tygodniowe, miesięczne, kwartalne, roczne,
  – zbierają do jednego pliku dane z różnych plików – np. dane z wielu fabryk, czy linii produkcyjnych, gdzie każda fabryka przysyła dane w trochę innym układzie
 • analizują codziennie dane produkcyjne i łączą je z dodatkowymi danymi z innych plików i codziennie jest ta sama zabawa, żeby to połączyć we wspólną bazę danych i zrobić z tego raport!
 • zajmują się planowaniem zapasów i korelują plany sprzedażowe z BOM-ami, żeby uzyskać zapotrzebowanie na surowiec, a następnie porównują to z posiadanymi zapasami i rozpisują na poszczególne tygodnie produkcji
 • zajmują się planowaniem produkcji i zestawiają plany sprzedażowe z planami produkcyjnymi oraz dostępnymi zapasami, żeby pokazać korelację pomiędzy nimi w każdym dniu – czy sprzedaż z danego dnia znajdzie pokrycie w zapasie magazynowym, czy trzeba uruchomić produkcję.
 • zestawiają plany sprzedażowe z planami produkcyjnymi oraz dostępnymi zapasami, żeby pokazać korelację pomiędzy nimi w każdym dniu – czy sprzedaż z danego dnia znajdzie pokrycie w zapasie magazynowym, czy trzeba uruchomić produkcję.

Dlaczego power query są tak pomocne w dziale produkcji?

 • błyskawicznie połączysz dane z różnych źródeł – z wielu plików Excela, txt, csv, pdf, z Internetu, lub wprost z programu na którym pracujesz
 • zaskoczysz wszystkich łatwością generowania gotowych raportów, analiz, zestawień
 • zaoszczędzisz czas  i zautomatyzujesz mnóstwo pracy, którą teraz wykonujesz ręcznie, w pocie czoła
 • wyeliminujesz błędy wynikające z pośpiechu, ręcznego przeklejania danych

Weź udział w warsztatach, przećwiczysz dziesiątki kombinacji, wyjdziesz z pakietem konkretnych umiejętności i rozwiązań, które przyśpieszą Twoją pracę, a inwestycja w kurs zwróci się błyskawicznie!

Do szkolenia wymagane jest posiadanie Excela w wersji 2016 lub nowszej albo Excela 2010 lub 2013 z doinstalowanym dodatkiem Power Query. Można go pobrać bezpłatnie ze strony Microsoft.
Na tym szkoleniu bardzo ułatwia pracę korzystanie z dwóch monitorów.
Na jednym obserwujesz, co pokazuje trener, na drugim wykonujesz swoje zadanie.

ORGANIZACJA

Wybierz termin szkolenia:

CELE I KORZYŚCI

Power query w produkcji – cele i korzyści:

 • Skrócenie czasu pozyskiwania baz danych do przygotowania analiz, raportów, zestawień
 • Szybszy dostęp do informacji niezbędnych przy podejmowaniu decyzji
 • Zminimalizowanie błędów w łączeniu danych
 • Analiza wielu błędów, które mogą się pojawić w Power Query i uniemożliwić pobieranie danych oraz propozycje, jak sobie z nimi poradzić
 • Zautomatyzowanie pobierani i przekształcania do własnych potrzeb codziennych, cotygodniowych, comiesięcznych danych
 • Przestawianie danych w każdą stronę: w jednej kolumny do wielu wierszy, z poziomego układu do pionowego, tworzenie baz danych do analiz tabelami przestawnymi
PROGRAM

Power query w produkcji – program szkolenia:

produkcja zrealizowana, czyli łączymy dane z wielu identycznych plików z pojedynczych arkuszy

 • Pobieramy dane z wielu plików o jednolitej strukturze (takie same kolumny) – wiadomości wstępne o pobieraniu danych z folderu.
 • Pobieramy dane z poszczególnych plików produkcyjnych za pomocą funkcji, rozdzielamy kolumnę z danymi i zamieniamy dane poziome na pionowe.
 • Ładujemy gotowe dane do Excela i omawiamy różne możliwości ładowania i przechowywania danych z Power Query w Excelu.
 • Jak zaciągnąć dane z nowych plików dołożonych do folderu z danymi i co zrobić, żeby Power Query zaczął je widzieć.
 • Co zrobić, gdy Power Query nie może odnaleźć plików, z których pobiera dane, bo ktoś je przeniósł albo zmienił ich nazwy.

produkcja zrealizowana dane wieloletnie, czyli łączymy dane z wielu różnych plików i wielu arkuszy

 1. Omówienie danych, które mamy połączyć w jedną bazę danych i przekształcić do naszych potrzeb.
 2. Zaczytujemy dane z o produkcji z wielu plików, wielu arkuszy z jednego folderu. Wyciągamy dodatkowe informacje z nazwy pliku i arkusza, żeby wspomóc analizy.
 3. Pobieramy dane z nowego źródła danych – numery miesięcy oraz robimy działania z datami.
 4. Pobieramy kolejne dane z nowego źródła. Scalamy zapytania, ale według danych z dwóch kolumn. Ładujemy dane do Excela w najbardziej optymalny sposób i tworzymy grupę dla zapytań pomocniczych.

plany produkcyjne, czyli łączymy dane z wielu różnych plików, przekształcamy je i robimy obliczenia na liczbach

 • Zaczytujemy na wspólną bazę danych plany produkcyjne i przekształcamy je tak, żeby można było porównać z danymi o zrealizowanej produkcji.
 • Zaczytujemy produkcję zrealizowaną z innego zapytania (01). Dołączamy obie bazy do siebie. Poprawiamy słownik, żeby wszystkie dane się uzupełniały. Robimy zestawienie plan, realizacja, odchylenie, % odchylenia.

produkcja z wielu fabryk niejednolite bazy danych, czyli pobieramy dane z wielu zupełnie różnych plików, tylko z wybranych arkuszy, ujednolicamy je i robimy obliczenia na datach

 • Pobieramy dane z jednego z trzech plików, z zupełnie różnych arkuszy i z kolumn z różnymi danymi i różnymi nazwami. Usuwamy puste wiersze z bazy danych.
 • Pobieramy dane z dwóch pozostałych plików, ujednolicamy je i je do siebie dołączamy, żeby zrobić wspólną bazę danych.
 • Obliczamy czas produkcji zlecenia i rozwiązujemy problem z tym związany. Wykonujemy dodatkowe obliczenia na datach. Wykonujemy dodatkowe obliczenia poza Power Query.

od forecastu przez bom po zapas, czyli łączymy dane z wielu zupełnie różnych plików, poprawiamy błędy i rozwiązujemy problemy z odświeżaniem danych

 • Łączymy dane z BOM z forecastem sprzedaży i obliczamy zapotrzebowanie na składniki na dany tydzień.
 • Łączymy BOM ze stanem magazynowym danego składnika i obliczamy jaki będzie zapas składnika po zużyciu z każdego tygodnia. Dodajemy kolumnę z sugestiami zakupowymi.
 • Obliczamy braki w składnikach na poszczególne tygodnie oraz łączne.
 • Przygotowujemy zestawienie dla każdego produktu, jaki jest BOM, jaka jest sprzedaż zaplanowana na poszczególne tygodnie oraz jakie jest zapotrzebowanie na składniki na poszczególne tygodnie.
 • Aktualizujemy forecast sprzedaży. Jakie to może nieść problemy przy odświeżaniu danych?
  Jak sobie z tym poradzić?
WYKŁADOWCA

Szkolenie Power Query w produkcji poprowadzi:

Trener w zakresie dynamicznej analizy danych przy użyciu arkusza kalkulacyjnego Excel. Wiedzę i doświadczenie z zakresu zastosowania Excela zdobyła pracując przez trzynaście lat na wszystkich szczeblach struktury organizacyjnej w polskich firmach, gdzie zarządzała między innymi działami logistyki, finansów, księgowości i płac, administracją, windykacją, IT.

Specjalista w dziedzinie zarządzania finansami przedsiębiorstw i wieloletni praktyk z zakresu finansów i rachunkowości.
Posiada certyfikat księgowy ministra finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Dzięki doświadczeniu w obszarze rachunkowości i finansów, przekazuje wiedzę i rozwiązania z zakresu zastosowania Excel’a, które można wykorzystać w codziennej pracy na niemalże  każdym stanowisku.

Nie napisałam żadnej książki. Nie publikuję w żadnym czasopiśmie czy portalu internetowym. Nie tworzę żadnych opracowań naukowych.
Ja po prostu szkolę z Excel’a, ponieważ sprawia mi to niewiarygodną frajdę. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że ja nie pracuję, tylko realizuję swoją pasję.

Kiedyś ktoś zapytał mnie, czym się różni Excel dla księgowych od Excel’a dla logistyków czy działów personalnych? Excel niczym, ale możliwości zastosowania są zdecydowanie różne. I o to chodzi w moich szkoleniach, żeby oprócz pokazania, co może zrobić Excel, pokazać też to, co Ty możesz zrobić z Excel’em, do czego można tego użyć w tym konkretnym dziale czy na konkretnym stanowisku.

METODY

Power Query w produkcji – metody szkolenia:

Szkolenie Power Query w HR jest prowadzone metodami maksymalnie aktywizującymi uczestników.

Wymagane komputery z oprogramowaniem Excela 2016 i wyżej lub Excela 2010 albo 2013 z dodatkiem Power Query.

Wszystkie ćwiczenia i materiały wykonane w Excel’u można po zakończeniu zajęć zgrać i zabrać ze sobą.

ADRESACI

Szkolenie Power Query w produkcji kierujemy do:

osób, które pracowały już z arkuszem kalkulacyjnym, ale chcą poznać i efektywniej wykorzystywać jego możliwości.

Oceny uczestników wcześniejszej edycji szkolenia power query w produkcji:

POZIOM PRZYGOTOWANIA WYKŁADOWCY DO ZAJĘĆ:
98%
ZAANGAŻOWANIE WYKŁADOWCY W PROWADZENIE SZKOLENIA
98%
UMIEJĘTNOŚĆ PRZEKAZYWANIA WIEDZY PRZEZ WYKŁADOWCĘ:
99%

MIEJSCE SZKOLENIA

KARTA ZGŁOSZENIA

OŚWIADCZENIE ZW. Z VAT

  KONSULTANT


  KINGA LALKO-SMOŁKA
  KOORDYNATOR DZIAŁU SZKOLEŃ OTWARTYCH

  tel: +48 32 33 55 150
  mobile: +48 662 297 689
  e-mail: effect@effect.edu.pl

  AGNIESZKA WALAS
  SPECJALISTA DS. SZKOLEŃ OTWARTYCH

  tel: +48 32 33 55 153
  mobile: +48 662 297 689
  e-mail: effect@effect.edu.pl

  OPINIE KLIENTÓW


  • "Szkolenie przeprowadzone w sposób profesjonalny. Wysoki poziom wiedzy wykładowcy oraz odpowiednia jakość merytoryczna otrzymanych materiałów dydaktycznych. Myślę, że zdobyta wiedza będzie wykorzystywana w mojej pracy".

   Powiatowy Urząd Pracy Patrycja
  • "Szkolenie bardzo profesjonalne oraz rzetelnie przygotowane. Temat wyczerpujący w pełni. Na wszystkie pytania została udzielona wyczerpująca odpowiedź. Serdecznie polecam".

   Forbis Sp. z o.o. Krystyna

  Newsletter


  BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  z informacjami o naszych projektach rozwojowych, spotkaniach, ofertach specjalnych.

   Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres [...] poczty elektronicznej informacji handlowych od OSiI EFFECT z siedzibą w Gliwicach, ul. Kozielska 137D, zgodnie z obowiązującym prawem polskim.

   Administratorem podanych w formularzu danych osobowych [...] jest OSiI EFFECT. Dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług przez OSiI EFFECT. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Państwa dane nie będą udostępniane innym odbiorcom.