Proces budowlany w 2021 roku – krok po krokuhttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.pngOśrodek Szkoleń i Informacji Effecthttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.png200px200px
Inwestorzy gubią się w gąszczu przepisów znajdujących się w kilkunastu ustawach i kilkudziesięciu rozporządzeniach, skomplikowanych procedurach administracyjnych, wymagających uzyskania niezbędnych pozwoleń, dokumentów, zaświadczeń.
Co trzeba wiedzieć w 2021 roku prowadząc inwestycję budowlaną?
Jak poradzić sobie w gąszczu przepisów, orzeczeń, interpretacji i uniknąć błędów realizując inwestycję budowlaną?
O zmianach, które wpłynęły na proces inwestycyjny w 2021 roku i ich konsekwencjach opowie nasz Ekspert, który na co dzień doradza zamawiającym, wykonawcom, podwykonawcom i projektantom – jak skutecznie zabezpieczyć swoje interesy i zminimalizować ryzyko wynikające z prowadzonej inwestycji.
Warto trzymać rękę na pulsie i sprawdzić, czy jakaś zmiana przepisów nie wpłynie na realizację Twojej inwestycji!
CELE I KORZYŚCI Z UDZIAŁU W SZKOLENIU:
Celem szkolenia jest zdobycie i ugruntowanie wiedzy w zakresie przepisów regulujących proces budowlany od ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, przez pozwolenie na budowę do pozwolenia na użytkowanie.
Zaproszony Ekspert na praktycznych przykładach wyjaśni wątpliwości związane ze stosowaniem przepisów, zapozna Uczestników ze zmianami, które w znaczny sposób wpłyną na proces inwestycyjny w 2018 roku, a w skrajnych przypadkach uniemożliwią realizację inwestycji.
Szczególny nacisk podczas szkolenia zostanie położony na praktyczne ujęcie tematu i zapoznanie z najnowszym orzecznictwem.
PROGRAM SZKOLENIA:
Jak ustalenia studium gminnego i miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz innych aktów prawa miejscowego wpływają na możliwość zrealizowania inwestycji budowlanej?
W jakich przypadkach wymagane jest ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu:
Jak zgodnie ze słowniczkiem ustawy kwalifikować rodzaje obiektów i rodzaje robót budowlanych:
Jakie dokumenty i rozstrzygnięcia zgodnie z Prawem budowlanym są konieczne do rozpoczęcia robót budowlanych:
Jak przeprowadzić proces budowlany zgodnie z Prawem Budowlanym:
Kiedy inwestor musi a kiedy może powołać inspektora nadzoru inwestorskiego?
Istotne i nieistotne odstąpienia od projektu budowlanego i warunków pozwolenia na budowę:
Jakie zmiany można wprowadzać w trakcie budowy, które zmiany są istotne a które nieistotne?
Jak uniknąć samowoli budowlanej albo zminimalizować jej konsekwencje:
Jak zgodnie z prawem zakończyć budowę i przystąpić do użytkowania:
WYKŁADOWCĄ NA SZKOLENIU BĘDZIE:
Mariola Berdysz
Dyrektor Fundacji Wszechnicy Budowlanej, architekt, uprawniony urbanista.
Wieloletni pracownik Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego w Warszawie oraz Wydziału Planowania Przestrzennego, Urbanistyki, Architektury i Nadzoru Budowlanego w Urzędzie Wojewódzkim, gdzie pełniła funkcję Architekta Wojewódzkiego. Od 2007 pełni funkcję prezesa Europejskiego Instytutu Prawa Budowlanego.
Od lat prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu przebiegu procesu inwestycyjno – budowlanego, prawa budowlanego, ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, zasad prawidłowego użytkowania nieruchomości.
Na co dzień wspiera inwestorów w postępowaniach administracyjnych związanych z ustaleniem warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, uzyskaniem pozwolenia na budowę lub dokonaniem zgłoszenia robót budowlanych, jak również przystąpieniem do użytkowania wybudowanego obiektu. Doradza – zamawiającym, wykonawcom, podwykonawcom i projektantom – jak skutecznie zabezpieczyć swoje interesy i zminimalizować ryzyko prawne wynikające z prowadzonej inwestycji.
Jest autorką wielu artykułów w prasie fachowej a także współautorką publikacji książkowej – Uprawnienia budowlane – wydanej przez Polskie Centrum Budownictwa i publikacji książkowej – Poradnik inspektora nadzoru inwestorskiego – wydanej przez Wacetob, oraz redaktorem (do 2009r.) publikacji „Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne – poradnik praktyka – wydawanego przez wydawnictwo Dashofer.
Odbyła staże zagraniczne. Reprezentowała Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Consortium of European Building Control.Wykłada na Politechnice Warszawskiej, w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie i Wyższej Szkole Biznesu w Lublinie.
METODY PROWADZENIA WARSZTATÓW:
Szkolenie będzie prowadzone systemem interaktywnym, tj. metodą aktywnego uczestnictwa słuchaczy w zajęciach.
SZKOLENIE ADRESOWANE JEST DO:
KARTA ZGŁOSZENIA
KONSULTANT
KINGA LALKO-SMOŁKA
KOORDYNATOR DZIAŁU SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 150
mobile: +48 662 297 689
e-mail: effect@effect.edu.pl
AGNIESZKA WALAS
SPECJALISTA DS. SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 153
mobile: +48 608 577 231
e-mail: effect@effect.edu.pl
OPINIE KLIENTÓW
"Szczerze polecam szkolenie menedżerom, kierownikom firm oraz jednostek organizacyjnych, właścicielom firm. Wiedza zdobyta na szkoleniu ułatwia zrozumienie kondycji finansowej firmy oraz wpływ komórek na tę kondycję".
"Wysoki poziom merytoryczny szkolenia. Ciekawe, dynamiczne zajęcia szkoleniowe. Sympatyczny opiekun grupy".
Newsletter
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
z informacjami o naszych projektach rozwojowych, spotkaniach, ofertach specjalnych.