Zmiany od 1 i 15 sierpnia 2024 roku mają kolosalne znaczenie dla przebiegu inwestycji budowlanych.
Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie istotne zmiany czekają inwestorów i urzędników wydających pozwolenia na budowę od 1 i 15 sierpnia 2024 roku, masz dość szukania na własną rękę aktualnych przepisów, ich analizowania i zastanawiania się, czy są obowiązujące, weź udział w naszym szkoleniu, które uporządkuje Twoją wiedzę i zawiera stan prawny na dzień jego realizacji.
O nowościach i o planowanych zmianach opowie nasz Ekspert Mariola Berdysz, która na co dzień doradza zamawiającym, wykonawcom, podwykonawcom i projektantom – jak skutecznie zabezpieczyć swoje interesy i zminimalizować ryzyko prawne wynikające z prowadzonej inwestycji.
Prawo budowlane zawiera wiele skomplikowanych regulacji, które spędzają sen inwestorom, ze względu na różnice w interpretacji przepisów przez organy kontrolne i administrację.
Zmiany w prawie budowlanym, które weszły w życie w 2023 roku są bardzo istotne, a w niektórych obszarach nawet rewolucyjne i nadal budzą wiele kontrowersji. Nowe przepisy, które wejdą w życie 1 i 15 sierpnia 2024 roku również mocno wpłyną na proces inwestycyjny.
Istotną nowością jest zmiana ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, która jest ściśle powiązana z Prawem budowlanym. Odpowiemy na pytanie czy można budować na działce bez MPZP i decyzji o warunkach zabudowy? Zwrócimy uwagę na wprowadzenie obowiązku przedkładania do zgłoszenia budowy decyzji o warunkach zabudowy (w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego).
Jak stosować przepisy obowiązujące od 1 i 15 sierpnia 2024 roku?
Jak zmiany wpłyną na proces budowlany, i czy będą miały wpływ na rozpoczęte inwestycje?
Czy coś się zmieni w najbliższym czasie?
Jak poradzić sobie w gąszczu przepisów, orzeczeń i interpretacji i uniknąć pułapek, realizując inwestycję budowlaną?
Omówimy również planowane zmiany – Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, które zawierają znaczne ułatwienia i mają przyspieszyć proces inwestycyjno-budowlany oraz zmniejszyć obciążenia zarówno w stosunku do inwestorów, jak i organów administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego.
Warto trzymać rękę na pulsie i sprawdzić, jak zmiany przepisów wpłyną na realizację Państwa inwestycji.