In UR / Produkcja / BHP
http://144.76.189.48/pdf-new.php?url=https://effect.edu.pl/szkolenia-ur-produkcja-bhp/lean-management

Szkolenie Lean management

– jak skutecznie usprawnić organizację produkcji, zredukować koszty, podnieść jakość produktów oraz uelastycznić reakcję na potrzeby Klienta? – warsztaty doskonalące procesy produkcyjne w firmie

Lean Management – odchudzone zarządzanie jest sprawdzonym sposobem na skuteczne funkcjonowanie i zarządzanie firmą. Jest wdrożone w wielu organizacjach na całym świecie, czego wynikiem jest znaczne obniżenie kosztów oraz uelastycznienie reakcji firm na potrzeby klientów, co wpłynęło na osiągnięcie przewagi konkurencyjnej.

Podczas szkolenia uczestnicy będą mogli wypróbować narzędzia takie jak 5S, praca standaryzowana, wizualizacja, kanban, SMED, TPM, odchudzone planowanie. Wszystko zostanie zilustrowane przejrzystą grą symulacyjną, która w oczywisty sposób pokazuje korzyści z wdrożenie LM.

CELE I KORZYŚCI

CELE I KORZYŚCI Z UDZIAŁU W SZKOLENIU:

Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnicy:

 • Zrozumieją założenia Lean Management oraz zasady poszczególnych narzędzi i technik
 • Przekonają się podczas gry symulacyjnej w jaki sposób i kiedy stosować poszczególne rozwiązania
 • Poznają praktycznie na czym polegają techniki: 5S, SMED, TPM, kanban, praca standaryzowana
 • Zapoznają się z rzeczywistymi przykładami udanych rozwiązań w zakresie LM w branży spożywczej, motoryzacyjnej, AGD, przemyśle ciężkim, elektromaszynowym, wydobywczym oraz administracji
 • Dowiedzą się w jaki sposób skutecznie wdrażać zasady LM, jakich błędów unikać i jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej.
PROGRAM

PROGRAM SZKOLENIA:

I. Lean Management działania ukierunkowane na budowanie i doskonalenie efektywnej organizacji (podniesienie jakości produktów – obniżenie kosztów produkcji)

Pojęcie strat w organizacji

 • omówienie podstawowych rodzajów strat występujących w firmie (awarie, zbyt długie przezbrojenia, wąskie gardła – zablokowany przepływ produktów, nadmierna obróbka, uszkodzenia produktu w procesie produkcyjnym, wadliwy montaż, poprawki, zbyt długie oczekiwanie na produkt lub surowce, nadprodukcja i zapasy)

Jak skutecznie sobie radzić ze stratami w procesie produkcji

 • zapoznanie z metodami i rozwojem organizacji w kierunku ograniczania strat

Ćwiczenie:

5 głównych strat – diagnozowanie występujących strat i ich przyczyn na własnym stanowisku pracy – warsztaty grupowe

II. Techniki Lean Management – omówienie głównych metod i rozwiązań, inspirowanie do zmian

5S – kluczowa rola wizualizacji stanowiska pracy

 • metoda systemowego podejścia do właściwej organizacji stanowiska pracy wpływająca na zwiększenie wydajności i efektywności (sortowanie, sprzątanie, systematyka, standaryzacja i samodoskonalenie)

Ćwiczenie:

Symulacja 5 S w praktyce – warsztaty grupowe

Standaryzacja pracy

 • jak prawidłowo zaplanować standaryzację pracy żeby proces produkcyjny stał się czytelniejszy, bardziej przewidywalny, mierzalny z możliwością łatwiejszego wykrycia  i eliminacji błędów?
 • działania usprawniające proces szkolenia nowych pracowników, a także ułatwiające weryfikację kompetencji i umiejętności pracowników

SMED metoda redukcji czasu przezbrojenia maszyn – wskazanie możliwych usprawnień pracy

Ćwiczenie:

Symulacja SMED – gra zadaniowa

TPM i Standaryzacja metoda prowadząca do ograniczenia awaryjności parku maszynowego, podniesienia jego wydajności i zwiększenia dostępności

 • bieżące monitorowanie procesu produkcyjnego pod kątem wykorzystania posiadanego parku maszynowego i zasobów – warsztaty praktyczne

Ćwiczenie:

Symulacja TPM i Standaryzacja – gra zadaniowa

KANBAN Jak synchronizować przepływ materiałów produkcyjnych z tempem pracy ostatniego stanowiska?

Ograniczanie gromadzenia nadmiaru surowców

Ćwiczenie:

Gra K3E warsztaty grupowe na przykładzie gry symulacyjnej polegające na praktycznym zademonstrowaniu wykorzystania omówionych technik i zasad LEAN Manufacturing, wykształcenie właściwego podejścia do zmian i radzenia sobie z nimi, budowanie umiejętności pracy w zespole oraz wykorzystania zdobytej wiedzy

III. Przykłady wdrożeń LM

Prezentacja i omówienie skutecznych wdrożeń na przykładach zaczerpniętych z bogatej praktyki wykładowcy (przemysł wydobywczy, samochodowy, spożywczy, kolejowy, przetwórstwa tworzyw sztucznych, stolarka otworowa i inne)

Błędy popełniane przy wdrażaniu, na co położyć szczególny nacisk podczas wdrażania LM

Ćwiczenie:

Warsztaty grupowe: na co zwracać uwagę przy wdrażaniu LM, zastosowanie omówionych metod na przykładach wskazanych przez uczestników, jak unikać błędów podczas wdrażanie, jak doskonalić wdrożenia już funkcjonujące w praktyce.

WYKŁADOWCA

WYKŁADOWCĄ NA SZKOLENIU BĘDZIE:

Tomasz Król

Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Doskonalenia Produkcji, ekspert w dziedzinie wdrażania Lean Management, konsultant, trener i autor programów szkoleniowych w obszarze zarządzania produkcją. Wykładowca studiów podyplomowych Lean Management w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie.
Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w stosowaniu filozofii Lean Management, prowadzi szkolenia z zakresu technik i narzędzi lean.
Doświadczenie biznesowe zdobywał w przemyśle motoryzacyjnym jako ekspert pracy standaryzowanej według metodyki General Motors.
Przeprowadził ponad 250 projektów edukacyjnych i doradczych.
Autor i animator gier symulacyjnych dotyczących optymalizacji procesów produkcyjnych.

Od 2002 roku wdraża autorskie rozwiązania w przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego, samochodowego, kolejowego, ciężkiego, wydobywczego, chemicznego, tworzyw sztucznych oraz drzewnego. Specjalizuje się w metodyce Kaizen, tworzeniu wskaźników pomiaru procesów produkcyjnych, technice SMED i TPM, a także standaryzacji pracy.

Ma na swoim koncie wdrożenia autorskich rozwiązań między innymi dla: Scania Production Słupsk S.A., Kirchhoff Polska Sp. z o.o., Hutchinson Poland Sp. z o.o., TRW Braking Systems Polska Sp. z o.o., BorgWarner Poland Sp. z o.o., HUF Polska Sp. z o.o., Delphi Krosno, RABEN Transport Sp. z o.o., KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Huta Miedzi Głogów, Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A., PESA Pojazdy Szynowe S.A., NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z.o.o., Cadbury Wedel Sp. z o. o., Wagony Świdnica S.A., FAM S.A., POCH S.A., Porta KMI Poland Sp. z o.o., Victaulic Polska, Kopex S.A.

Autor warsztatów:

 • Wzrost efektywności linii produkcyjnej poprzez podniesienie OEE,
 • Program mentoringu,
 • Redukcja błędów jakościowych
 • Przywództwo w koncepcji Lean Management
 • Teoria ograniczeń w kontekście Lean Management
 • Redukcja wąskich gardeł w procesie wytwarzania i metodyka SMED
 • Zastosowanie Strategii Błękitnego Oceanu a kultura lean oraz wiele innych.
METODY

METODY PROWADZENIA WARSZTATÓW:

Praktyczne, ponieważ szkolimy ze standardów i procedur łatwych do wykorzystania w codziennej pracy. Warsztaty są zgodne z oczekiwaniami Klientów i realiami Jego branży.
Konkretne, ponieważ skupiamy się na tym, co Uczestnikom szkoleń oraz Firmom Klientów może przynieść największe korzyści w krótkim i średnim okresie. Większość czasu na szkoleniu poświęcona jest na wykonywanie praktycznych ćwiczeń i zadań.

Najczęściej stosowane formy:

mini-wykłady, praca w grupach, gry symulacyjne, burza mózgów, studia przypadków, scenki sytuacyjne, dyskusje

ADRESACI

SZKOLENIE ADRESOWANE JEST DO:

 • Dyrektorów i Kierowników Technicznych
 • Dyrektorów i Kierowników produkcji, Inżynierów produkcji
 • Liderów zarządzających
 • Specjalistów Lean Management
 • Osób odpowiedzialnych za doskonalenie procesów produkcyjnych i stanowisk zainteresowanych poprawą efektywności pracy działu technicznego i produkcji
 • Głównych Mechaników i Głównych Inżynierów
 • Szefów Utrzymania Ruchu
 • Mistrzów, Brygadzistów
ORGANIZACJA

OCENY UCZESTNIKÓW WCZEŚNIEJSZEJ EDYCJI SZKOLENIA:

POZIOM PRZYGOTOWANIA WYKŁADOWCY DO ZAJĘĆ:
95%
ZAANGAŻOWANIE WYKŁADOWCY W PROWADZENIE SZKOLENIA
98%
UMIEJĘTNOŚĆ PRZEKAZYWANIA WIEDZY PRZEZ WYKŁADOWCĘ:
94%

MIEJSCE SZKOLENIA

Hotel Tatra*** Wellness&Spa
hotel-w-zakopanem-sala-konferencyjna-3hotel-w-zakopanem-sala-konferencyjna-17hotel-w-zakopanem-sala-szkoleniowa-3

Hotel Tatra*** Wellness&Spa

ZAPYTAJ O TERMIN SZKOLENIA

  TERMIN:
  MIEJSCE:
  HOTEL:

  CENA: ZŁ (BRUTTO)

  KARTA ZGŁOSZENIA

  OŚWIADCZENIE ZW. Z VAT

   KONSULTANT


   KINGA LALKO-SMOŁKA
   KOORDYNATOR DZIAŁU SZKOLEŃ OTWARTYCH

   tel: +48 32 33 55 150
   mobile: +48 662 297 689
   e-mail: effect@effect.edu.pl

   AGNIESZKA WALAS
   SPECJALISTA DS. SZKOLEŃ OTWARTYCH

   tel: +48 32 33 55 153
   mobile: +48 608 577 231
   e-mail: effect@effect.edu.pl

   OPINIE KLIENTÓW


   • "Szczerze polecam szkolenie menedżerom, kierownikom firm oraz jednostek organizacyjnych, właścicielom firm. Wiedza zdobyta na szkoleniu ułatwia zrozumienie kondycji finansowej firmy oraz wpływ komórek na tę kondycję".

    ANBUD Sabina Obwiosło-Budzyń Sabina
   • "Wysoki poziom merytoryczny szkolenia. Ciekawe, dynamiczne zajęcia szkoleniowe. Sympatyczny opiekun grupy".

    Europe Distribution Group Sp. z o.o. Magdalena

   Newsletter


   BĄDŹ NA BIEŻĄCO

   z informacjami o naszych projektach rozwojowych, spotkaniach, ofertach specjalnych.

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres [...] poczty elektronicznej informacji handlowych od OSiI EFFECT z siedzibą w Gliwicach, ul. Kozielska 137D, zgodnie z obowiązującym prawem polskim.

    Administratorem podanych w formularzu danych osobowych [...] jest OSiI EFFECT. Dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług przez OSiI EFFECT. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Państwa dane nie będą udostępniane innym odbiorcom.