Lean w magazynie i logistycehttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.pngOśrodek Szkoleń i Informacji Effecthttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.png200px200px
Poznaj skuteczne techniki optymalizacji polityki zakupowo-magazynowej, narzędzia redukcji poziomu zapasu oraz wypracowane podczas audytów usprawnienia, które działają!
Zweryfikuj, czy ilość zapasów jest optymalna, przeanalizuj stany minimalne i maksymalne. Zacznij stosować sprawdzone metody zarządzania zapasami!
Skończ z marnotrawstwem, zacznij optymalizować powierzchnię potrzebną do przechowywania zapasu i skróć czas poszczególnych procesów!
Poznaj nowatorskie wykorzystanie elementów Lean Managment w zarządzaniu gospodarką magazynową.
Uczestnicy szkolenia otrzymują narzędzia w MS EXCEL (narzędzia zawierają gotowe formuły w MS Excel)
Dwudniowe warsztaty Lean w magazynie i logistyce prowadzone są w oparciu o część wykładową oraz studia przypadków, udział w grach, symulacjach.
Lean Management w magazynie. Koncepcja 7 rodzajów Muda oraz powiązane z nią narzędzia Lean przydatne w magazynie
Zasady organizacji 5S w magazynie
Organizacji przestrzeni magazynowej z wykorzystaniem 5S.
Case study: na bazie dokumentacji zdjęciowej z przeprowadzonych audytów magazynowych zostaną omówione rzeczywiste przypadki dotyczące m.in. eliminacji zbędnych zapasów, organizacji regałów i optymalizacji składowania.
Wizualizacja w magazynie
Metody wizualnego zarządzania magazynem
Lean przestrzeni magazynowej – analiza i projektowanie wykorzystania przestrzeni magazynowej
Na podstawie dostarczonych danych bazujących na rozwiązaniach w zakresie zaprojektowania istniejącego magazynu, uczestnicy w grupach projektują layout magazynu. Na podstawie tych projektów zostają omówione wady i zalety poszczególnych rozwiązań.
Zasady podwyższania efektywności zagospodarowania magazynu
Zapewnienie efektywnego zarządzania magazynem, sprawnego przepływu wymaga zastosowania rozwiązań optymalizujących objętość magazynu. Na bazie dokumentacji zdjęciowej i filmów przedstawimy różne rozwiązania m.in. regały przepływowe, przesuwne, wózki systemowe, automatyczne układnice i sortery, itd.
Na bazie doświadczeń prowadzącego, zostaną omówione wady i zalety każdego z tych rozwiązań.
Automatyczna identyfikacja i jej wpływ na efektywność pracy magazynu
RFID nie tylko jako narzędzie identyfikacji przepływu materiału, ale również sterowanie magazynem i poprawy bezpieczeństwa pracy przy ręcznych kompletacjach
Przyczyny powstawania zapasu
Utrzymanie i gospodarowanie zapasem w magazynie. Czy zapas to rzeczywista MUDA czy też nie?
Ćwiczenie, w którym uczestnicy planują lokalizację zapasu
Kategoryzacja zapasu metoda XYZ
Macierz ABC-XYZ
Wielowymiarowa analiza zapasu
Ćqwiczenie: Uczestnicy będą określać poziom istotności poszczególnych grup zapasów ze względu na ich wartość oraz odchylenie od średniego zapotrzebowania. Ta sama analiza przypadków pozwoli im określić również poziom minimalny i maksymalny zapasu.
Wszystkie przypadki będą obliczane przy pomocy dedykowanych narzędzi opracowanych w MS Excel.
Controling zapasów
Ćwiczenie: wpływ kosztów zapasów na decyzje zakupowe
Sposób kalkulacji kosztów utrzymania zapasu. Przedstawione zostaną także KPI dotyczące efektywności zarządzania magazynem i zapasem. Wszystkie analizowane przykłady operacją się o gotowe autorskie narzędzia opracowane w MS Excel.
Logistyczne planowanie potrzeb – LRP
Ćwiczenie: Planowanie zapasu przy pomocy MRP.
W jaki sposób w oparciu o metodę MRP zarządzać zapasem i optymalizować jego strukturę?
Na bazie przygotowanego przypadku przedstawione zostanie sterowanie zapasem z uwzględnieniem takich parametrów jak minimalna partia dostawy, liczba sztuk w opakowaniu i inne.
Just in Time.
KANBAN. A może działać bez zapasu i bez magazynu?
Na bazie dokumentacji zdjęciowej i filmów odpowiemy na pytanie jak funkcjonują przedsiębiorstwa pracujące na minimalnym poziomie zapasu w magazynach – JIT i w magazynach międzyoperacyjnych KANBAN. W ramach tego ostatniego systemu zostanie omówiona zmiana w sposobie pracy organizacji i wyposażeniu magazynu pracującego na potrzeby KANBAN.
doktor zarządzania, pracownik Katedry Logistyki Akademii Ekonomicznej, ze specjalizacją logistyczna obsługa klienta, sieci logistyczne, infrastruktura logistyczna, zarządzanie projektem w logistyce, optymalizacja kosztów logistyki. Kierownik studiów Zarządzanie Projektem Europejskim. Kierownik programowy Polskiego Stowarzyszenia Zaopatrzenia i Logistyki. Autor ponad 90 artykułów, 5 książek współautor poradników i wielu praktycznych opracowań z zakresu redukcji kosztów zakupów, składania i realizacji zamówień, zarządzania łańcuchem dostaw. Współpracownik czasopisma Gospodarka Materiałowa & Logistyka. Doświadczony trener i twórca szkoleń, od 1996 roku prowadzi wysoko oceniane warsztaty szkoleniowe. Konsultant, odpowiedzialny za zaprojektowanie i wdrożenie rozwiązań z zakresu organizacji zakupów i logistyki w wielu polskich przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Zaangażowany w realizację programu Tempus w zakresie zarządzania logistycznego w gospodarce polskiej. Odbywał staże w brytyjskich przedsiębiorstwach w zakresie logistyki transportu.
Publikacje:
• Kierunki rozwoju obsługi logistycznej
• Outsourcing – narzędzie redukcji kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa
• Redukcja kosztów łańcucha dostaw
• Rachunek kosztów zakupów
• Audyt dostawców w łańcuchu dostaw
• Metodologia planowania Project Management w projektach logistycznych
• Koncepcja i typologia projektów logistycznych
• Logistyka jako element koncepcji zarządzania
Potrafi zaktywizować najtrudniejsze grupy szkoleniowe. Szkolenia realizowane z jego udziałem są wysoko oceniane nawet przez najbardziej wymagających uczestników.
– wykłady (około 30% czasu)
– analiza przypadków
– ćwiczenia
Poza częścią merytoryczną prowadzoną w postaci warsztatów, w trakcie szkolenia Lean w magazynie i logistyce wykorzystuje się szereg przypadków symulacyjnych. Każdy z podpunktów szkolenia jest ilustrowany stosownym casem (przypadkiem). Uczestnicy na tej podstawie mogą, pod kontrolą prowadzącego szkolenie, przeprowadzić symulację rozwiązania określonego problemu czy to związanego z gospodarką zapasami, obsługą klienta, czy też transportem.
menedżerów średniego i wyższego szczebla oraz specjalistów zajmujących się logistyką i zaopatrzeniem.
W szczególności:
22-23.05.2025 Szczyrk |
Hotel Elbrus***Wellness&Spa |
1599 ZŁ (NETTO) |
KARTA ZGŁOSZENIA
OŚWIADCZENIE ZW. Z VAT
KONSULTANT
KINGA LALKO-SMOŁKA
KOORDYNATOR DZIAŁU SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 150
mobile: +48 662 297 689
e-mail: effect@effect.edu.pl
AGNIESZKA WALAS
SPECJALISTA DS. SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 153
mobile: +48 662 297 689
e-mail: effect@effect.edu.pl
OPINIE KLIENTÓW
"Program szkolenia w pełni spełnił moje oczekiwania. Każda osoba zarządzająca magazynem powinna uczestniczyć w takim szkoleniu".
"Szkolenie na wysokim poziomie. Wykładowca praktyk świetnie przygotowany do prowadzenia szkolenia. Warunki lokalowe bez zastrzeżeń".
Newsletter
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
z informacjami o naszych projektach rozwojowych, spotkaniach, ofertach specjalnych.