Controlling produkcjihttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.pngOśrodek Szkoleń i Informacji Effecthttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.png200px200px
Niestety 8 na 10 menedżerów ma problemy z wyznaczeniem faktycznego kosztu produkcji wyrobu w odniesieniu do konkretnego zlecenia, co uniemożliwia prawidłową kalkulację ceny sprzedaży i podejmowanie trafnych dla firmy decyzji.
Funkcjonuje pogląd, że jedyną jednostką odpowiedzialną za rozliczenie kosztów produkcji jest księgowość. To prawda, jednak dane pozyskane z tego źródła odzwierciedlają rzeczywistość minioną, a zarządzanie wymaga od menedżerów planowania, realizacji i kontroli, co bez pełnej wiedzy w zakresie przyjętych metod analityki kosztów nie będzie możliwe.
Szkolenie Kontrowersje i trudne przypadki z zakresu bhp i prawa pracy – I część – sprawdź
CELE I KORZYŚCI Z UDZIAŁU W SZKOLENIU:
Warsztaty mają usprawnić przepływ informacji, danych między jednostkami wewnętrznymi firmy oraz pomóc kadrze zarządzającej i menedżerom działów operacyjnych, technicznych (produkcja, logistyka, sprzedaż) znaleźć wspólny język z pracownikami działów finansowych (księgowość, controlling).
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z metodami kalkulacji kosztów, dostarczenie informacji niezbędnych do identyfikowania obszarów nieefektywności oraz potencjalnych usprawnień. Warsztaty mają zachęcić menedżerów działów produkcji do inicjowania i wdrażania projektów optymalizacyjnych i oszczędnościowych. Bogata wiedza dotycząca technik zarządzania kosztami i marżą pozwoli na podejmowanie racjonalnych decyzji w zakresie polityki zakupów, produkcji oraz sprzedaży.
Szkolenie skierowane jest do dwóch grup uczestników:
Podczas warsztatów odpowiemy na pytania:
Po szkolenia uczestnicy otrzymują:
Założenia polityki finansowej firmy produkcyjnej – strategia i cel jako wytyczne dla zarządzania finansami
Polityka racjonalnego zarządzania wynikiem
Case study – wyznaczenie i klasyfikacja kosztów działalności, analiza informacji wynikowej
Controlling w firmie produkcyjnej
Nowoczesne rachunki kosztów
Controlling kosztów
Case study – wyznaczenie prawidłowych zależności w modelu następstwa szeregowego, studium przypadku
Zasady rozliczania kosztów produkcji przy wykorzystaniu metody rachunku kosztów działań ABC
Modele planowania finansowego w zarządzaniu wynikowym
Case study – planowanie kosztów, analiza wskaźnikowa
Efektywne zarządzanie z wykorzystaniem modeli controllingowych i produktowej macierzy BCG
Case study – szacowanie marży
Kategoryzacja materiałów w oparciu profilowanie zużycia materiału
Związek sprzedaży z planowaniem produkcji
Case Study Planowanie produkcji na podstawie planów dystrybucyjnych i sprzedażowych
Definiowanie wskaźników efektywności procesu – KPI
Case study – definiowanie KPI
Koncepcja controlingu na bazie TCO w obszarze zakupów, produkcji i sprzedaży
Case study – wyznaczanie kosztu TCO
Wspiera top managerów w wyborze właściwej i bezpiecznej ścieżki w zarządzaniu płynnością finansową firmy.
Jej zainteresowania finansowe sprowadzają się do wszelkich form analiz w postaci rozlicznych wskaźników, które okazują się kluczem do efektywnego biznesu. Wyznaje teorię, że osiąganie celów firmy prowadzi przez skuteczne wdrożenie technik planowania, zarządzania i kontroli finansowej.
Od kilkunastu lat wspiera firmy we wdrażaniu rozwiązań mających na celu optymalizację polityki finansowej oraz sprawne prowadzenie projektów inwestycyjnych, w tym z zastosowaniem środków unijnych. Posiada doświadczenie we współpracy firmami z wielu branż m.in.: finansowej, telekomunikacyjnej, informatycznej, przemysłu lekkiego. Na przestrzeni dekady przeprowadziła ok. 540 dni szkoleniowych w zakresie analizy wskaźników finansowych firm, budżetowania, czytania sprawozdań finansowych, badania finansowych elementów inwestycji, controllingu sprzedaży zarówno dla osób nie związanych z dziedziną finansów, jak i zawodowo zajmujących się prowadzeniem tych działów w firmach.
Jest współautorką projektów badawczych poświęconych rynkom finansowym w Polsce, autorką licznych publikacji naukowych z zakresu bankowości, usług finansowych i kontrolingu.
Długoletni pracownik naukowy Katedry Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, wykładowca Kolegium Zarządzania przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w obszarach związanych z prowadzeniem projektów inwestycyjnych oraz zarządzania finansami.
Warsztaty prowadzone z udziałem wykładowcy są oceniane najwyższymi notami przez doświadczonych dyrektorów finansowych i prezesów największych spółek w Polsce.
Obszary szkoleń:
II Część
Konsultant i praktyk odpowiedzialny za zaprojektowanie i wdrożenie rozwiązań z zakresu organizacji produkcji, zakupów i logistyki w wielu polskich przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. W swoim doświadczeniu posiada 11200 godzin doradztwa w zakresie analizy strategicznej i tworzenia strategii zakupowych, zarządzania zapasami, reorganizacji zakupów, doskonalenia funkcjonowania łańcucha dostaw, zaprojektowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie magazynowania, controllingu produkcji.
Autor strategii zakupowych w firmach branży petrochemicznej, współautor strategii firm energetycznych.
Wykładowca w Katedrze Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego, która dwukrotnie została nagrodzona statuetką „Logistyk Roku” w Kategorii „Edukacja Logistyczna” za działalność edukacyjną.
Doktor zarządzania ze specjalizacją logistyczna obsługa klienta, sieci logistyczne, infrastruktura logistyczna, logistyka zaopatrzenia, logistyka międzynarodowa, zarządzanie projektem w logistyce, optymalizacja kosztów logistyki. Kierownik studiów Zarządzanie Projektem Europejskim. Kierownik programowy Polskiego Stowarzyszenia Zaopatrzenia i Logistyki.
Autor ponad 100 publikacji, 8 książek współautor poradników i wielu praktycznych opracowań z zakresu redukcji kosztów produkcji i zakupów, składania i realizacji zamówień, zarządzania łańcuchem dostaw.
Współpracownik czasopisma Gospodarka Materiałowa & Logistyka. Doświadczony trener i twórca szkoleń, od 1996 roku prowadzi wysoko oceniane warsztaty szkoleniowe. Zaangażowany w realizację programu Tempus w zakresie zarządzania logistycznego w gospodarce polskiej. Odbywał staże w brytyjskich przedsiębiorstwach w zakresie logistyki transportu.
Publikacje:
Potrafi zaktywizować najtrudniejsze grupy szkoleniowe. Szkolenia realizowane z jego udziałem są wysoko oceniane nawet przez najbardziej wymagających uczestników.
Szkolenie będzie prowadzone systemem interaktywnym, tj. metodą aktywnego uczestnictwa słuchaczy w zajęciach. Zagadnienia poruszane podczas szkolenia wzbogacone będą przykładami rozwiązań zaczerpniętych z bogatej praktyki zawodowej wykładowcy.
W trakcie zajęć uczestnicy wspierani przez trenera, będą pogłębiać swoją wiedzę za pomocą ćwiczeń, symulacji, wymiany doświadczeń i dyskusji.
Metody wyszczególnione:
– ciekawe i inspirujące przykłady,
– praktyczne rozwiązania problemów,
– możliwość przedstawienia własnego przypadku i uzyskanie propozycji rozwiązań.
SZKOLENIE ODBĘDZIE SIĘ W TERMINIE:
17-18 maja 2018r. – BEST WESTERN PREMIER Hotel Forum Katowice****
Katowice, ul. Bytkowska 1a
www.bestwesternkatowice.pl
BEST WESTERN PREMIER Hotel Forum Katowice**** pierwszy w Aglomeracji Śląskiej obiekt, reprezentujący największą na świecie sieć hotelarską BEST WESTERN. Hotel zlokalizowany jest w pobliżu Parku Chorzowskiego i Międzynarodowych Targów Katowickich.
Zajęcia rozpoczynają się 17 maja o godzinie 9:00, a kończą 18 maja o godzinie 16:00.
Cena szkolenia wynosi 1390 zł brutto.
Cena szkolenia obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe i pomocnicze, certyfikat o podwyższeniu kwalifikacji zawodowych, przerwy kawowe oraz lunch w restauracji Kuchnia Otwarta, dania serwowane przez kucharzy „prosto z patelni”, parking hotelowy w cenie szkolenia.
Cena szkolenia nie obejmuje noclegów. Podczas rezerwowania miejsca w hotelu prosimy o powołanie się na „Effect” – organizatora szkolenia. Dzięki temu korzystają Państwo z wynegocjowanych dla naszych Gości stawek hotelowych.
KARTA ZGŁOSZENIA
OŚWIADCZENIE ZW. Z VAT
KONSULTANT
KINGA LALKO-SMOŁKA
KOORDYNATOR DZIAŁU SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 150
mobile: +48 662 297 689
e-mail: effect@effect.edu.pl
AGNIESZKA WALAS
SPECJALISTA DS. SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 153
mobile: +48 608 577 231
e-mail: effect@effect.edu.pl
OPINIE KLIENTÓW
"Szczerze polecam szkolenie menedżerom, kierownikom firm oraz jednostek organizacyjnych, właścicielom firm. Wiedza zdobyta na szkoleniu ułatwia zrozumienie kondycji finansowej firmy oraz wpływ komórek na tę kondycję".
"Wysoki poziom merytoryczny szkolenia. Ciekawe, dynamiczne zajęcia szkoleniowe. Sympatyczny opiekun grupy".
Newsletter
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
z informacjami o naszych projektach rozwojowych, spotkaniach, ofertach specjalnych.