TWI – szybkie wdrażanie nowych pracowników do pracyhttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.pngOśrodek Szkoleń i Informacji Effecthttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.png200px200px
Rotacja w dziale produkcji i utrzymania ruchu nie zwalnia?
Uczymy osoby kierujące pracownikami jak poprawić efektywność szkoleń stanowiskowych, jak przyśpieszyć wdrażanie nowych pracowników do samodzielnej pracy, jak zmniejszyć liczbę awarii maszyn obsługiwanych przez niedoświadczonych pracowników oraz maksymalnie zwiększyć wydajność i tempo pracy bez utraty jakości.
Nasze warsztaty to doskonała propozycja szkolenia dla kieruj brygadzistów, mistrzów, liderów zespołów, kierowników działów, liderów zmian, którzy wdrażają nowych pracowników do pracy przy produkcji lub uczą pracy na maszynach i urządzeniach technicznych obecnych pracowników w ramach przesunięć stanowiskowych.
Warsztaty kierujemy również do osób, które budują systemy szkoleń stanowiskowych i dbają o pracę standaryzowaną w organizacji – managerowie specjaliści Lean oraz HR Business Partnerzy.
to odpowiedź na rotację w działach produkcyjnych oraz konieczność szybkiego wdrażania nowych pracowników, często obcojęzycznych, tymczasowych.
Z doświadczeń naszego Eksperta wynika, że jedną z najważniejszych przyczyn przestojów i awarii maszyn jest niedoszkolenie operatorów i zła organizacja pracy. Liderzy zespołów, mistrzowie i brygadziści nie zdają sobie sprawy, jak duży wpływ na wzrost wydajności, jakość produkcji i bezpieczeństwo pracy ma sposób szkolenia nowych pracowników.
Pomocą dla przełożonych może być wdrożenie systemu szkoleń stanowiskowych wg TWI.
Chcesz:
postaw na skuteczne Instruowanie Pracowników, weź udział w naszych warsztatach TWI!
Wdrożenie systemu szkoleń wg TWI to mniejsza ilość reklamacji, mniejsza liczba wypadków oraz mniejsza ilość uszkodzeń narzędzi i wyposażenia.
TWI Job Instruction to najlepsza metoda szybkiego przeszkolenia ludzi w zakresie nowych umiejętności, przy jednoczesnej minimalizacji defektów i przestojów.
Przeanalizujemy najlepsze praktyki oraz przykłady wdrożeń z różnych branż, takich jak przemysł spożywczy, lotniczy, automotive i wiele innych.
Uczestnicy poznają sposoby zastosowania TWI w różnych środowiskach, takich jak produkcja zautomatyzowana, produkcja wielowariantowa, maszynowa oraz manualna.
Podczas warsztatów uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności tworzenia instrukcji pracy oraz efektywnego instruowania zgodnie z metodą TWI. Poznają kluczowe elementy budowy systemów szkoleń stanowiskowych i tworzenia pracy standaryzowanej w swoich organizacjach.
Głównym celem warsztatu jest poznanie sposobów na stworzenie efektywnego systemu szkoleń pracowników, który umożliwia pracę na stanowiskach zgodnie z ustalonymi standardami, poprzez wprowadzenie pracy standaryzowanej. Dzięki TWI zapewniamy, że każdy pracownik wykonywać będzie swoje obowiązki w sposób spójny i efektywny.
Uczestnicy będą praktykować umiejętności instruowania i tworzenia instrukcji niezbędne do efektywnego przekazywania wiedzy co jest kluczowe dla każdego kto instruuje w miejscu pracy niezależnie od roli czy funkcji.
Warsztat ma charakter praktyczny, co pozwoli uczestnikom na pełne zrozumienie metody i jej skuteczności poprzez praktyczne ćwiczenia.
Wykorzystując tą metodę przełożeni będą w stanie krócej, a przy tym skuteczniej instruować pracowników, co przełoży się na redukcję błędów w pracy i wzrost wydajności.Program TWI rozwija kompetencje potrzebne do efektywnego pełnienia codziennych obowiązków związanych z zarządzaniem zespołami operacyjnymi.
Wysokie tempo pracy, przesunięcia kadrowe, absencje pracowników produkcji. Wszystko to wymaga od brygadzistów i liderów produkcji szybkiego wdrażania pracowników do wykonywania nowych zadań. Liczy się czas, bezawaryjność, wysoka jakość i precyzja produkcji i bezpieczeństwo niedoświadczonych pracowników.
Jak skrócić czas szkoleń stanowiskowych?
Jak przygotować powtarzalne schematy szkoleń, instrukcje, standardy – narzędzia ułatwiające onboarding.
Jak wdrożyć szkolenia nowego pracownika na stanowisku wg TWI?
Wprowadzenie do TWI
Rola Lidera/instruktora w TWI
Instruktaże stanowiskowe wg TWI – jak szkolić, by uczeń świadomie i poprawnie wykonywał pracę
Ćwiczenie: Opracowywanie instrukcji opisowych na wybranym przykładzie (w grupach)
Metoda TWI IP, cztery kroki Instruktażu i przygotowania
Ćwiczenie: cztery kroki metody instruowania pracowników wg TWI
Instrukcja pracy – podstawowe narzędzie instruktora
Ćwiczenie: opracowanie Instrukcji dla węzła zabezpieczającego
Ćwiczenie: opracowanie instrukcji na wybranym przykładzie szkoleniowym (w grupach)
TWI Instruowanie Pracowników – część praktyczna Tworzenie instrukcji pracy
Ćwiczenie: opracowanie Instrukcji zgodnych z TWI na przykładzie procesu szkoleniowego (w grupach)
Metoda TWI w różnych środowiskach
TWI Instruowanie Pracowników – część praktyczna Instruktaże stanowiskowe
Ćwiczenie: Instruktaże stanowiskowe wg metody TWI podział na role Instruktor, uczeń audytor
TWI a zarządzanie kompetencjami
Ćwiczenie: Zarządzanie matrycami kompetencji
Cykl uczenia się – jak dbać o rozwój ludzi długoterminowo
Wdrażanie TWI w organizacji najlepsze praktyki – czynniki sukcesu
TWI Metody Pracy sposób na standaryzacje i budowę kultury nastawionej na doskonalenie
Ćwiczenie: Analiza i generowanie pomysłów na usprawnienia zgodnie z metodą TWI MP dla przykładu szkoleniowego.
TWI Relacje z Pracownikami kluczowe umiejętności zapewniające ponadprzeciętne rezultaty przełożonych.
Podsumowanie warsztatów
Trener, konsultant, pasjonat Programu TWI i Lean Management. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt zrealizowanych szkoleń TWI. Wspiera firmy w rozwoju kluczowych umiejętności liderów i przełożonych zgodnie z programem TWI.
Głównymi obszarami jego aktywności są:
– Program TWI ( IP, MP, RP, BP, PS)
– Standaryzacja pracy,
– Doskonalenie procesów (Kaizen, SMED, TWI Metody Pracy),
– Onboarding pracowników i szkolenia stanowiskowe,
– Zarządzanie zmianą.
Realizował projekty wdrożeniowe w firmach z branż automotive, spożywczej, lotniczej, metalurgicznej, sanitarnej, grzewczej, produkcja napędów elektrycznych, gastronomiczna – usługi). Odpowiadał za wdrożenie TWI w 5 zakładach globalnego koncernu automotive oraz wspierał pozostałe europejskie zakłady.
automotive, spożywcza, lotnicza, metalurgiczna, energetyczna, sanitarna, grzewcza, produkcja napędów elektrycznych, gastronomiczna – usługi).
Był członkiem globalnego zespołu zajmującego się wdrożeniem systemu TPM – Autonomous Maintenance z wykorzystaniem podejścia programu TWI.
Jego rolą w projekcie było wykonanie Instrukcji Pracy TWI dla operacji działań autonomicznej konserwacji w kilku zakładach z branży Automotive w Europie. Obecnie pracuje nad wdrożeniem metody TWI w procesach zautomatyzowanych.
Autor i współautor kilku pozycji książkowych i artykułów poświęconych programowi TWI.
Prowadzi zajęcia z programu TWI na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej.
Uwielbia szkolić i dzielić się wiedzą. Prowadził szereg szkoleń non-profit dla różnych firm i studenckich kół naukowych (np. Koło Kazein z Politechniki Wrocławskiej).
Prywatnie miłośnik sportu i podróży, zawodnik jednego z najlepszych klubów footballu amerykańskiego w Polsce, gdzie również realizuje działania związane z TWI i Lean.
Podczas warsztatów stosujemy zasadę 30/70 czyli – 30% Teorii i 70% Praktyki.
Uczestnicy biorą udział w praktycznych ćwiczeniach i zadaniach opartych na przykładach z ich pracy.
Dzięki takiemu podejściu do tematyki uczestnicy już podczas warsztatów mogą zapoznać się z zasadami funkcjonowania narzędzi i zobaczyć, jak ich funkcjonowanie może przełożyć się na realne usprawnienia w swojej firmie.
KARTA ZGŁOSZENIA
OŚWIADCZENIE ZW. Z VAT
KONSULTANT
KINGA LALKO-SMOŁKA
KOORDYNATOR DZIAŁU SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 150
mobile: +48 662 297 689
e-mail: effect@effect.edu.pl
AGNIESZKA WALAS
SPECJALISTA DS. SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 153
mobile: +48 608 577 231
e-mail: effect@effect.edu.pl
OPINIE KLIENTÓW
"Szczerze polecam szkolenie menedżerom, kierownikom firm oraz jednostek organizacyjnych, właścicielom firm. Wiedza zdobyta na szkoleniu ułatwia zrozumienie kondycji finansowej firmy oraz wpływ komórek na tę kondycję".
"Wysoki poziom merytoryczny szkolenia. Ciekawe, dynamiczne zajęcia szkoleniowe. Sympatyczny opiekun grupy".
Newsletter
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
z informacjami o naszych projektach rozwojowych, spotkaniach, ofertach specjalnych.