Zwinne i klasyczne zarządzanie projektem w praktyce2016-10-132021-01-18https://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.pngOśrodek Szkoleń i Informacji Effecthttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.png200px200px
46% firm używa Agile lub metod hybrydowych z Agile. Taki wynik pokazały badania przeprowadzone przez PMI w 2018 roku na próbie prawie 4500 praktyków zarządzania projektami.
Agile to sposób pracy nad projektami, który odzwierciedla dzisiejszą dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość biznesową i zmienność wymagań klientów. Biznes bez względu na branżę potrzebuje metod zwinnych, elastycznego podejścia, którego nie dają metodyki tradycyjne.
Poznasz:
– hybrydowe zarządzanie projektami,
– różnice między klasycznym i zwinnym zarządzaniem projektami,
– zwinne metodyki i techniki, które warto stosować w praktyce,
– otrzymasz zbiór narzędzi do wykorzystania w swoich projektach.
Będziesz wiedział kiedy zastosować zwinne podejście, a kiedy klasyczne metody.
Zdobędziesz umiejętności zwinnego reagowania na sytuacje biznesowe, indywidualnego organizowania pracy i brania odpowiedzialności za jej efekty.
Program bazuje na modelach PMI/PMBOK, PRINCE2, AgilePM/DSDM i SCRUM oraz doświadczeniach praktycznych trenera. Pracujemy z wyzwaniami zgłoszonymi przez uczestników w czasie pierwszego dnia szkolenia.
Podstawowe definicje i pojęcia
Zakres: cykl życia projektu nastawiony na sukces klienta
dogłębne zrozumienie zakresu projektu, identyfikacja produktu, opracowanie strategicznego harmonogramu i budżetu oraz zaplanowanie reakcji na ryzyka projektowe
Jeden z najbardziej doświadczonych w Polsce wykładowców prezentujących standardy PMI®. Akredytowany trener metod zwinnych, metodyki PRINCE2 oraz standardów PMI®. Senior Konsultant PM Experts. Od 2010 roku zajmuje się doradztwem w zakresie prowadzenia projektów oraz wdrażania i doskonalenia kultury projektowej w firmach i organizacjach. Przeprowadził blisko 10 000 godzin szkoleń, warsztatów i doradztwa dla największych firm w Polsce.
Lead konsultant skupiony na obszarze rozwoju kompetencji kierowników projektów. Prowadzi coaching kierowników projektów i zespołów projektowych.
Posiada szerokie doświadczenie praktyczne w pracy projektowej oraz w zakresie kierowania dużymi zespołami, pełniąc kierownicze funkcje i role w Comarch S.A., MOTOROLA Polska Software Center, eCentreS.A., ABG S.A. Prowadził duże projekty m.in. OFSA i IACS.
Członek PMI® Polska. W latach 2007-2008 Członek Zarządu ds. Edukacji krakowskiego oddziału PMI.
Certyfikat PMP® zdobył w 2003 roku. Certyfikowany PRINCE2® Practitioner i akredytowany wykładowca metodyki PRINCE2®. Certyfikowany AgilePM® Practitioner i akredytowany wykładowca metodyki Agile®.
Od 2013 roku certyfikowany DSDM/Atern Practitioner.
Wprowadza i stosuje metody formalne bazując na modelach SEI/CMMI®, PMI®/PMBOK®, PRINCE2® oraz technikach zwinnych Scrum i DSDM/Atern.
Wybrani Klienci:
Capgemini, Elektrobudowa SA, Alstom Konstal, Energetyka Dwory SA, Exatel SA, Grupa Żywiec, Hewlett-Packard Polska, IBM, Ernst & Young, ESSELTE POLSKA, Macrologic SA, Motorola Solutions Systems, Philip Morris Polska, Oracle Polska, Orange, Thomson Reuters, UniCredit, UBS Bank, Vattenfall Business Services, VECTRA SA, Vesuvius Polska SA, ZUS, BGIK, Ministerstwo Rolnictwa, POLPHARMA, Shell Polska, Swedspan Polska, Kongsberg Automotive, Michelin, NSK, Pilkington, Teknia, Bridgestone, Rockweel, STRABAG, ITTURI, Amway, PGE Systemy, PGNiG Energia, Politechnika Gdańska.
Nasze warsztaty są:
Praktyczne, ponieważ szkolimy ze standardów i procedur łatwych do wykorzystania w codziennej pracy.
Warsztaty są konkretne, ponieważ skupiamy się na tym, co Uczestnikom szkoleń może przynieść największe korzyści w krótkim i średnim okresie.
Angażujące, ponieważ ćwiczenia angażują umysł i emocje Uczestników. Warsztaty służą rozwijaniu wiedzy i umiejętności oraz wzmacniają motywację.
Projektując szkolenia, stawiamy cztery założenia: prezentowana wiedza wynika z praktyki materiał służy inspirowaniu zmian materiał zapada w pamięć wiedza przekształcana jest w konkretne umiejętności
Wykorzystujemy następujące metody: Sekwencja 3PZ – powiedz, pokaż, przećwicz, zastosuj. Formuła ZUUZ – zobacz, usłysz, ustosunkuj się, zapisz. Studium przypadku (case studies) – analiza rzeczywistych zdarzeń w rzeczywistych przedsiębiorstwach.
Pracowników i menedżerów zajmujących się zarządzaniem projektami, niezależnie od branży i rodzaju prowadzonych projektów (projekty inwestycyjne, innowacyjne, organizacyjne), osób odpowiedzialnych za wdrażanie nowych produktów, wdrażanie zmian w firmach a w szczególności:
KARTA ZGŁOSZENIA
OŚWIADCZENIE ZW. Z VAT
KONSULTANT
KINGA LALKO-SMOŁKA
KOORDYNATOR DZIAŁU SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 150
mobile: +48 662 297 689
e-mail: effect@effect.edu.pl
AGNIESZKA WALAS
SPECJALISTA DS. SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 153
mobile: +48 608 577 231
e-mail: effect@effect.edu.pl
OPINIE KLIENTÓW
"Poprowadzone zostało świetnie. Szkolenie pomaga spojrzeć na obowiązki wykonywane w spółce z różnych stron. Duża inspiracja do dalszych działań. Możliwość poznania ciekawych osobowości zarówno prowadzącego, jak i uczestników".
"Wykładowca bardzo dobrze przygotowany. Przejrzystość przekazywanych informacji. Dobra atmosfera na szkoleniu. Praktyczne przykłady".
Newsletter
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
z informacjami o naszych projektach rozwojowych, spotkaniach, ofertach specjalnych.