Umowy handlowe w obrocie krajowym i międzynarodowymhttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.pngOśrodek Szkoleń i Informacji Effecthttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.png200px200px
Zawieranie umów to codzienność w życiu każdej firmy, a to wymaga od przedsiębiorców uczestniczących w obrocie gospodarczym, znajomości reguł zawierania, wykonywania oraz zabezpieczania umów gospodarczych.
Szkolenie ma na celu prześledzić krok po kroku proces poprawnego zawierania umów w obrocie gospodarczym, zarówno w obrocie krajowym jak i zgodnie z prawem zagranicznym.
CELE I KORZYŚCI Z UDZIAŁU W SZKOLENIU:
Wybitny ekspert szczegółowo omówi prawne instrumenty zabezpieczania interesów firmy zarówno na etapie zawierania umów z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi, jakie klauzule wprowadzać do treści umów by wzmocnić pozycję firmy w sytuacjach spornych oraz skutecznie dochodzić roszczeń reklamacyjnych.
Uczestnicy szkolenia uzyskają niezbędną w codziennej pracy wiedzę na temat praw oraz obowiązków kontrahentów w obrocie gospodarczym oraz skutecznych sposobów ich egzekwowania.
Zachęcamy uczestników do zgłaszania swoich problemów i pytań (faxem lub pocztą elektroniczną) przed rozpoczęciem szkolenia. W programie szkolenia przewidziano czas na indywidualne konsultacje z prowadzącymi. W trakcie warsztatów istnieje możliwość analizy dostarczonych przez Państwa umów.
PROGRAM SZKOLENIA:
1. Sposoby zawierania umów – omówienie najczęściej występujących przypadków
2. Ogólne warunki umów, regulamin umowny jako integralna część umowy – konsekwencje stosowania wzorca w relacjach B2B, B2C, priorytet postanowień umowy nad treścią wzorca; konflikt formularzy, klauzule abuzywne we wzorcach
3. Przykładowe klauzule umowne oraz wzorce handlowe występujące w praktyce zakupowej – gdzie szukać „pułapek” w umowie
4. Umowa ramowa – treść umowy, sposób realizacji, przypadki zastosowania w praktyce, zagrożenia
5. Umowa na wyłączność – treść umowy, przypadki zastosowania w praktyce, konsekwencje jej zawarcia, korzyści, zagrożenia
6. Umowa przedwstępna – ważność umowy przedwstępnej, postanowienia obowiązkowe, termin zawarcia umowy przyrzeczonej; skutki nie zawarcia umowy przedwstępnej, przedawnienie roszczeń
7. Zasady podpisywania umów – reprezentacja ustawowa, lub umowna, pełnomocnik, falsus procurator, prokurent, prawidłowe konstruowanie nagłówków i oznaczeń stron, podpisywanie i parafowanie umów oraz załączników; rola KRS i CEIDG; zawieranie umów przez osoby nieuprawnione – konsekwencje prawne, odpowiedzialność członków zarządu za podpisywane umowy
8. Badanie wiarygodności kontrahentów – miejsce poszukiwania informacji, KRS, KRD, wywiadownie gospodarcze
9. Sposoby zabezpieczenia umów – prawidłowe formułowanie postanowień dotyczących zabezpieczeń, praktyczne wskazówki dotyczące korzystania z zabezpieczeń
10. Postanowienia w umowach z zakresu prawa własności intelektualnej, przemysłowej, prawa autorskiego
11. Zastrzeżenia w umowach dotyczące tajemnicy przedsiębiorstwa i obowiązku poufności
12. Skutki ogłoszenia upadłości dla obowiązywania umów
13. Użycie w obrocie handlowym wzorców i terminów handlowych (np. INCOTERMS, w tym: INCOTERMS 2000) oraz możliwość ich modyfikowania przez strony w drodze negocjacji
14. Zakres zastosowania Konwencji Wiedeńskiej z 1980 roku
15. Metody rozstrzygania sporów (sądownictwo powszechne, sądownictwo polubowne, arbitraż, mediacja). Przygotowanie do potencjalnych sporów, zgromadzenie i zabezpieczenie dowodów. Znaczenie dla praktyki obrotu gospodarczego jednolitego prawa kontraktów UE (PECL)
16. Umowa sprzedaży
17. Umowa o dzieło
18. Umowa dostawy
19. Umowa zlecenia
20. Umowa agencyjna
21. Umowa przewozu
WYKŁADOWCĄ NA SZKOLENIU BĘDZIE:
mec. MONIKA SAWARSKA
Adwokat, ekspert w zakresie prawa gospodarczego (prawa spółek, prawa bankowego, odpowiedzialności odszkodowawczej oraz handlu międzynarodowego).
Praktykę i doświadczenie zdobywała w pracy w jednej z wiodących kancelarii ADP Popiołek, Adwokaci i Doradcy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp. k. , świadczącej obsługę prawną przedsiębiorców na terenie Górnego Śląska.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz doktorantka tego Wydziału. Uczestniczka studiów podyplomowych „Fuzje i przejęcia przedsiębiorstw” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Aplikację adwokacką ukończyła egzaminem adwokackim z oceną celującą.
W ramach obsługi prawnej przedsiębiorców zajmuje się rozwiązywaniem zagadnień prawnych związanych z prawem pracy tzw. ładem korporacyjnym w spółkach oraz funkcjonowaniem przedsiębiorstw, procesami łączeniowymi i przekształceniowymi spółek.
Obecnie w ramach własnej praktyki doradza przede wszystkim spółkom prawa handlowego w sprawach korporacyjnych związanych z ich bieżącym funkcjonowaniem. Reprezentuje również Klientów w sprawach sądowych związanych z zaskarżaniem uchwał organów spółek, oraz odpowiedzialności odszkodowawczej przedsiębiorców związanej z prowadzoną działalnością. Z uwagi na dotychczasową praktykę i ukończone studia podyplomowe w zakresie fuzji i przejęć przeprowadza procesy gospodarcze związane z przekształcaniem, podziałem i łączeniem spółek.
Prowadzi także szkolenia w zakresie zawierania kontraktów w handlu międzynarodowym, jak również wspomaga przedsiębiorców polskich i zagranicznych w tworzeniu, negocjowaniu i rozstrzyganiu sporów na tle wykonania tego typu umów.
Autorka bloga o prawnych aspektach działania Spółki Akcyjnej – „Spółka Akcyjna w praktyce”
Na co dzień doradza spółkom kapitałowym i pomaga w rozwiązywaniu problemów, które są związane z zawiłymi regulacjami prawnymi w przedmiocie ich funkcjonowania.
Publikacje artykułów:
METODY PROWADZENIA WARSZTATÓW:
Szkolenie będzie prowadzone systemem interaktywnym, tj. metodą aktywnego uczestnictwa słuchaczy w zajęciach.
Większość zagadnień poruszanych podczas szkolenia wzbogacona będzie przykładami rozwiązań zaczerpniętych z bogatej praktyki zawodowej trenera.
Dyskusja, konsultacje indywidualne z wykładowcą.
SZKOLENIE ADRESOWANE JEST DO:
ZAPYTAJ O TERMIN SZKOLENIA
KARTA ZGŁOSZENIA
OŚWIADCZENIE ZW. Z VAT
KONSULTANT
KINGA LALKO-SMOŁKA
KOORDYNATOR DZIAŁU SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 150
mobile: +48 662 297 689
e-mail: effect@effect.edu.pl
AGNIESZKA WALAS
SPECJALISTA DS. SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 153
mobile: +48 608 577 231
e-mail: effect@effect.edu.pl
OPINIE KLIENTÓW
Rozwijamy się każdego dnia, by gwarantować korzyści Twojej firmie.
Zostań kolejnym zadowolonym klientem i zyskaj przewagę dzięki nabytym umiejętnościom.
Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, zaangażuj mnie, a zrozumiem.
"Istotne znaczenie dla procesu utrwalania wiedzy przekazywanej na szkoleniu miały ciągłe dyskusje uczestników, treningi, analizy przypadków, burza mózgów oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniami. [...] Chcielibyśmy zrekomendować Effect wszystkim firmom, które nie miały jeszcze przyjemności z Państwem współpracować."
"Szkolenie przeprowadzone w sposób profesjonalny. Wysoki poziom wiedzy wykładowcy oraz odpowiednia jakość merytoryczna otrzymanych materiałów dydaktycznych. Myślę, że zdobyta wiedza będzie wykorzystywana w mojej pracy".
Newsletter
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
z informacjami o naszych projektach rozwojowych, spotkaniach, ofertach specjalnych.