Kompleksowy system dozorowania urządzeń ciśnieniowych i bezciśnieniowych podlegających UDThttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.pngOśrodek Szkoleń i Informacji Effecthttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.png200px200px
Na te i inne pytania odpowie zaproszony na szkolenie Inspektor UDT, który wskaże najbardziej optymalne rozwiązanie techniczne minimalizujące konieczne nakłady.
Podczas szkolenia omówimy ważne tematy związane z eksploatacją urządzeń w warunkach siły wyższej (pandemia), gdy utrudnione są odbiory i badania okresowe urządzeń podlegających UDT.
Jan Tunk Ekspert UDT – wieloletni wykładowca Akademii UDT przedstawi prawidłową interpretację aktualnie obowiązującego prawa dotyczącego etapów: projektowania, wytwarzania, eksploatowania oraz naprawy i modernizacji urządzeń ciśnieniowych, czyli od projektu do uzyskania pierwszej decyzji zezwalającej na eksploatację urządzeń ciśnieniowych i bezciśnieniowych.
Poznasz wytyczne, zgodnie z którymi Inspektorzy UDT wykonują odbiory techniczne elementów ciśnieniowych.
Podpowiemy Ci najlepsze rozwiązania, które są akceptowane podczas kontroli UDT.
Skorygujesz błędy przed kontrolą UDT i zyskaj pakiet gotowych rozwiązań!
Nasz Ekspert omówi kontrowersyjne wymagania UDT dla osób zajmujących się montażem i odbiorami połączeń kołnierzowych w systemach ciśnieniowych stwarzających szczególne zagrożenie (zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 1591-4:2014-02).
Szkolenie planowanie i harmonogramowanie produkcji – sprawdź
Wymagania dyrektyw nałożyły na pracodawców obowiązki w zakresie wyposażania stanowiska pracy w urządzenia spełniające zasadnicze wymagania bezpieczeństwa, a to z kolei zrodziło wiele pytań i wątpliwości użytkowników.
Uczestnicząc w szkoleniu Kompleksowy system dozorowania urządzeń ciśnieniowych i bezciśnieniowych podlegających UDT uzupełnisz posiadana wiedzę o informacje dotyczące aktualnie obowiązujących przepisów prawnych, w tym wybranych dyrektyw europejskich.
Przedstawione zostaną praktyczne rozwiązania zagadnień związanych z eksploatacją urządzeń ciśnieniowych i bezciśnieniowych podlegających dozorowi UDT.
I. Aktualne wymagania dla urządzeń ciśnieniowych i bezciśnieniowych w świetle ustawy o dozorze technicznym i rozporządzeń z uwzględnieniem najczęściej pojawiających się problemów interpretacyjnych.
1. Rodzaje urządzeń ciśnieniowych i bezciśnieniowych podlegających UDT
2. Formy dozoru technicznego
3. Rodzaje czynności (badań) wykonywanych przez UDT
II. Eksploatacja urządzeń ciśnieniowych i bezciśnieniowych
1. Obowiązki Eksploatującego
2. Złożenie wniosku o uzyskanie decyzji zezwalającej na eksploatację
3. Opracowanie i złożenie w UDT dokumentacji rejestracyjnej dla urządzeń „nowych”
4. Opracowanie i złożenie w UDT dokumentacji rejestracyjnej dla urządzeń ciśnieniowych nieposiadających deklaracji zgodności lub tzw. „poświadczenia wykonania i zbadania” (odtwarzanie dokumentacji technicznej dla starych urządzeń)
5. Przygotowanie urządzenia technicznego do badania UDT poprzedzającego wydanie pierwszej decyzji zezwalającej na eksploatację
6. Czynności dozoru technicznego poprzedzające wydanie pierwszej decyzji zezwalającej na eksploatację
7. Szczegółowe warunki techniczne dotyczące eksploatacji
8. Eksploatacja urządzeń technicznych w warunkach siły wyższej – omówienie zagadnień wnioskowania do UDT o:
Eksploatacja urządzeń technicznych pod „wzmożonym nadzorem służb energetycznych”
9. Modyfikacje, modernizacje i naprawy urządzeń ciśnieniowych – prawo krajowe czy unijne? Dokumentacja urządzeń naprawianych i modernizowanych.
10. Służby eksploatacyjne dla urządzeń ciśnieniowych
11. Nowe wymagania UDT dla osób zajmujących się montażem i odbiorami połączeń kołnierzowych w systemach ciśnieniowych stwarzających szczególne zagrożenie (zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 1591-4:2014-02).
III. Omówienie nowej Dyrektywy ciśnieniowej 2014/68/UE (PED) – zmiany wprowadzone przez dyrektywę
1. Montaż zespołów urządzeń ciśnieniowych, dopuszczanie do eksploatacji, naprawy i modernizacje
2. Modyfikacja urządzeń ciśnieniowych – kiedy modyfikacja eksploatowanego urządzenia ciśnieniowego jest objęta dyrektywą?
IV. Wytyczne dotyczące przygotowania dokumentacji (w ramach procesu inwestycyjnego – etap formułowania wymagań SIWZ) dla potrzeb: oceny zgodności, rejestracji i uzyskania decyzji zezwalającej na eksploatację przez UDT, urządzeń ciśnieniowych wchodzących w skład instalacji technicznych.
Niniejsza oferta, a w szczególności program szkolenia podlegają ochronie na mocy prawa autorskiego. Właścicielem praw autorskich jest OSiI Effect. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autora jest zabronione.
Na mocy ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie osoby reprodukujące zawarte w ofercie i programie szkolenia informacje we fragmentach, jak i w całości bez wiedzy i zgody właściciela praw autorskich podlegały będą odpowiedzialności karnej.
Jan Tunk
Wieloletni Kierownik Działu Urządzeń Ciśnieniowych w Urzędzie Dozoru Technicznego, wykładowca Akademii UDT
Zainicjował i prowadzi cykl seminariów naukowo – technicznych pt. Wybrane zagadnienia z projektowania, wytwarzania i eksploatacji kotłów energetycznych, przemysłowych i ciepłowniczych”.
Opracował i doprowadził do wdrożenia procedurę rejestracji „starych” zbiorników ciśnieniowych i bezciśnieniowych nie posiadających deklaracji zgodności lub „Poświadczenia wykonania i zbadania”
Zainicjował w ramach UDT problem diagnostyki elementów ciśnieniowych pracujących w warunkach pełzania i jest współautorem opracowanej w UDT Instrukcji badań diagnostycznych elementów ciśnieniowych pracujących w temperaturze powyżej granicznej”
Wykonywał czynności dozorowe jako Inspektor ds. Urządzeń Ciśnieniowych m.in. w Elektrowni RYBNIK, Elektrociepłowni ZABRZE, Elektrociepłowniach Spółki Energetycznej Jastrzębie, Elektrociepłowni Marcel, KWK Szczygłowice, KWK JANKOWICE , KWK MARCEL, KWK CHWAŁOWICE, KWK BYDRYK, KWK KRUPIŃSKI, LOGSTOR Żory, PEC Jastrzębie.
Ekspert Jednostki Notyfikowanej 1433, przeprowadzał pierwsze oceny zgodności urządzeń ciśnieniowych.
Aktywnie współdziała z Instytutem Metalurgii Żelaza, Zakładem Kotłów i Wytwornic Pary I M i U E Wydziału I Ś i E Politechniki Śląskie, gdzie wygłasza wykłady na kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa.
Szkolenie Kompleksowy system dozorowania urządzeń ciśnieniowych i bezciśnieniowych podlegających UDT będzie prowadzone systemem interaktywnym, tj. metodą aktywnego uczestnictwa słuchaczy w zajęciach, połączonym z warsztatami.
Czas trwania zajęć – 12 godzin dydaktycznych.
KARTA ZGŁOSZENIA
KONSULTANT
KINGA LALKO-SMOŁKA
KOORDYNATOR DZIAŁU SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 150
mobile: +48 662 297 689
e-mail: effect@effect.edu.pl
AGNIESZKA WALAS
SPECJALISTA DS. SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 153
mobile: +48 662 297 689
e-mail: effect@effect.edu.pl
OPINIE KLIENTÓW
Rozwijamy się każdego dnia, by gwarantować korzyści Twojej firmie.
Zostań kolejnym zadowolonym klientem i zyskaj przewagę dzięki nabytym umiejętnościom.
Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, zaangażuj mnie, a zrozumiem.
"Istotne znaczenie dla procesu utrwalania wiedzy przekazywanej na szkoleniu miały ciągłe dyskusje uczestników, treningi, analizy przypadków, burza mózgów oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniami. [...] Chcielibyśmy zrekomendować Effect wszystkim firmom, które nie miały jeszcze przyjemności z Państwem współpracować."
"Szkolenie przeprowadzone w sposób profesjonalny. Wysoki poziom wiedzy wykładowcy oraz odpowiednia jakość merytoryczna otrzymanych materiałów dydaktycznych. Myślę, że zdobyta wiedza będzie wykorzystywana w mojej pracy".
Newsletter
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
z informacjami o naszych projektach rozwojowych, spotkaniach, ofertach specjalnych.