TWI – szybkie wdrażanie nowych pracowników do pracyhttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.pngOśrodek Szkoleń i Informacji Effecthttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.png200px200px
Uczymy kierowników jak poprawić efektywność szkoleń stanowiskowych, jak przyśpieszyć wdrażanie nowych pracowników do samodzielnej pracy, jak zmniejszyć liczbę awarii maszyn obsługiwanych przez niedoświadczonych pracowników oraz maksymalnie zwiększyć wydajność i tempo pracy bez utraty jakości.
Nasze warsztaty to doskonała propozycja szkolenia dla brygadzistów, mistrzów, liderów zespołów, kierowników działów, liderów zmian, którzy wdrażają nowych pracowników do pracy przy produkcji lub uczą pracy na maszynach i urządzeniach technicznych obecnych pracowników w ramach przesunięć stanowiskowych.
to odpowiedź na rotację w działach produkcyjnych oraz konieczność szybkiego wdrażania nowych pracowników, często obcojęzycznych, tymczasowych.
Z badań wynika, że jedną z najważniejszych przyczyn przestojów i awarii maszyn jest niedoszkolenie operatorów i zła organizacja pracy. Liderzy zespołów, mistrzowie i brygadziści nie zdają sobie sprawy, jak duży wpływ na wzrost wydajności, jakość produkcji i bezpieczeństwo pracy ma sposób szkolenia nowych pracowników.
Pomocą dla przełożonych może być wdrożenie systemu szkoleń stanowiskowych wg TWI.
Chcesz:
postaw na skuteczne Instruowanie Pracowników, weź udział w naszych warsztatach TWI!
Wdrożenie systemu szkoleń wg TWI to mniejsza ilość przeróbek, mniejsza liczba wypadków oraz mniejsza ilość uszkodzeń narzędzi i wyposażenia.
TWI Job Instruction to najlepsza metoda szybkiego przeszkolenia ludzi w zakresie nowych umiejętności, przy jednoczesnej minimalizacji defektów i przestojów.
Celem szkolenia TWI – poprawa efektywności szkoleń stanowiskowych jest stworzenie efektywnego systemu szkoleń pracowników. Dzięki TWI IP możliwe jest wprowadzenie pracy standaryzowanej, pracownicy wiedzą jak powinni pracować na własnych stanowiskach. Każdy na danym stanowisku będzie pracował tak samo, według ustalonych standardów.
Celem warsztatów TWI jest nauczenie się odpowiedniego przekazywania wiedzy i umiejętności niezbędnych na danym stanowisku pracy oraz ujednolicenie pracy a ostatecznie – zwiększenie efektywności pracy.
Celem warsztatów TWI jest trening umiejętności interpersonalnych zwierzchnika (Instruktora TWI) – którym, zgodnie z ideą TWI jest każdy, kto realizuje instruktaż w miejscu pracy (bez względu na formalnie zajmowane stanowisko – funkcję)
Korzyści dla uczestników szkolenia TWI:
W trakcie warsztatów uczestnicy: zdobędą podstawowe informacje na temat TWI, zdobędą wiedzę i umiejętności przeprowadzania szkolenia stanowiskowego z wykorzystaniem metody TWI – „Instruowanie pracowników”, poznanie praktycznych przykładów wprowadzania metody TWI – „Instruowanie pracowników” w innych firmach produkcyjnych oraz budowy dobrych relacji w zespole, nauczą się sposobu przekazywania bezcennego doświadczenia i wypracowanych umiejętności.
Program TWI rozwija kompetencje potrzebne do efektywnego pełnienia codziennych obowiązków związanych z zarządzaniem zespołami operacyjnymi.
Wysokie tempo pracy, przesunięcia kadrowe, absencje pracowników produkcji. Wszystko to wymaga od brygadzistów i liderów produkcji szybkiego wdrażania pracowników do wykonywania nowych zadań. Liczy się czas, bezawaryjność, wysoka jakość i precyzja produkcji i bezpieczeństwo niedoświadczonych pracowników.
Jak skrócić czas szkoleń stanowiskowych?
Jak przygotować powtarzalne schematy szkoleń, instrukcje, standardy – narzędzia ułatwiające onboarding.
Jak wdrożyć szkolenia nowego pracownika na stanowisku wg TWI?
Nasz program szkolenia TWI – poprawa efektywności szkoleń stanowiskowych skupia się głównie na rozwoju w obszarach:
I CZĘŚĆ – TWI Job Instruction – Umiejętności Instruowania Pracowników
Wprowadzenie do TWI (Training Within Industry)
Kim jest Instruktor TWI – lider, brygadzista, mistrz, kierownik
Instruowanie pracowników (Job Instructions).
Metoda IP, cztery kroki przygotowania szkoleń przez zwierzchnika dla pracownika
Warsztaty z wykorzystaniem symulacji TWI: przygotowanie pełnej prezentacji według poznanych zasad – praca w podzespołach – prezentacje na wybranych przykładach
Podsumowanie: Uczestnicy warsztatów zostaną postawieni przed pytaniem:
Czy Wasz dotychczasowy system szkoleń jest bardziej skuteczny aniżeli IP TWI?
II CZĘŚĆ – TWI Job Relations – Umiejętności budowy dobrych Relacji z Pracownikiem
Buduj pozytywne relacje z pracownikami, zwiększaj współpracę i motywację oraz skutecznie rozwiązuj konflikt
TWI Job Relations to trening relacji z pracownikami – doskonała okazja aby zmierzyć się z potencjalnymi i rzeczywistymi problemami typu:
Korzyści: zwiększona wydajność, lepsza frekwencja, lepsze morale i wyższy wskaźnik utrzymania pracowników.
Budowanie relacji w zespole JR (Job Relations).
Jakie są typowe problemy w rozwijaniu pracowników i co jest ich źródłem?
Autorytet Instruktora TWI – czyli jak zadbać o to, aby chcieli Cię słuchać
Zapobieganie problemom ludzkim – cztery podstawy dobrych relacji
Metody zapobiegania problemom interpersonalnym w relacjach pracowniczych wg TWI.
Efektywna komunikacja interpersonalna z uczniem w realiach TWI – kluczowe umiejętności instruktora
Sesja podsumowująca warsztaty
Czy instruktorzy TWI będą potrafili świadomie budować satysfakcjonujące i partnerskich relacji z pracownikami oraz być nie tylko zwierzchnikami ale również partnerami dla pracowników? – dyskusja moderowana wnioski na FCH
Trener TWI, Konsultant wspierający procesy wdrażania koncepcji LEAN Manufacturing w firmach produkcyjnych, a także rozwoju kompetencji menedżerskich kadry kierowniczej średniego i niższego szczebla oraz umiejętności osobistych pracowników w środowisku LEAN. Wdrożył z powodzeniem standardy pracy wg TWI w wielu firmach produkcyjnych. Posiada 17 letnie doświadczenie trenerskie, a od 10 lat jego aktywność koncentruje się na szkoleniach skierowanych do firm produkcyjnych. Jest audytorem w projektach rozwojowych na etapie wdrożeń kontroli i oceny.
Twórca programów szkoleniowych i autorskich rozwiązań i mające na celu podniesienie standardów komunikacji w środowisku produkcyjnym, wzrost efektywności zarządzania zespołami dla kierowników, brygadzistów, liderów, mistrzów.
Prowadzi szkolenia wspierające wdrażanie idei LEAN:
Przeszkolił liderów takich firm jak:
Enersys Sp. z o.o., CNH Holland Sp. z o.o., AMCOR Sp. z o.o., NESTLE Pacyfic SA, MRR Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Cenos SA., Danfoss, Wilbo – Neptun SA., Młyny i Spichlerze Gdańskie Sp. z o.o., ARiMR Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Warkom Sp. z o.o., ENERGA Obsługa Klienta, Lotos Serwis Sp. z o.o., LOTOS Biuro Kontraktacji, Radmor SA., NordGlass, Philips Polska, „Herbapol – Lublin” S. A., Weyerhaeuser Poland Sp. z o.o., Jakob Hatteland Computer” Sp. z o.o., Visscher-Caravelle Poland Sp. z o.o., Frosta Sp. z o.o., SE Bordnetze Polska Sp. z o., AIC S.A. Produkcja wymienników ciepła, Faurecia Wałbrzych Sp. z o.o., Ministerstwo Obrony Narodowej, PFRON o/Gdańsk, Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim i in.
Podczas warsztatów stosujemy zasadę 30/70 czyli – 30% Teorii i 70% Praktyki.
Uczestnicy biorą udział w praktycznych ćwiczeniach i zadaniach opartych na przykładach z ich pracy.
Dzięki takiemu podejściu do tematyki uczestnicy już podczas warsztatów mogą zapoznać się z zasadami funkcjonowania narzędzi i zobaczyć, jak ich funkcjonowanie może przełożyć się na realne usprawnienia w swojej firmie.
KARTA ZGŁOSZENIA
OŚWIADCZENIE ZW. Z VAT
KONSULTANT
KINGA LALKO-SMOŁKA
KOORDYNATOR DZIAŁU SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 150
mobile: +48 662 297 689
e-mail: effect@effect.edu.pl
AGNIESZKA WALAS
SPECJALISTA DS. SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 153
mobile: +48 608 577 231
e-mail: effect@effect.edu.pl
OPINIE KLIENTÓW
"Szczerze polecam szkolenie menedżerom, kierownikom firm oraz jednostek organizacyjnych, właścicielom firm. Wiedza zdobyta na szkoleniu ułatwia zrozumienie kondycji finansowej firmy oraz wpływ komórek na tę kondycję".
"Wysoki poziom merytoryczny szkolenia. Ciekawe, dynamiczne zajęcia szkoleniowe. Sympatyczny opiekun grupy".
Newsletter
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
z informacjami o naszych projektach rozwojowych, spotkaniach, ofertach specjalnych.