In Handel / Marketing, Księgowość / finanse, Prawo celne, obrót międzynarodowy, Rozwój kompetencji osobistych, Szkolenia dla instytucji publicznych, Szkolenia komputerowe, Szkolenia komputerowe1, UR / Produkcja / BHP, Zakupy / logistyka, Zamówienia publiczne, Zarządzanie projektami
http://144.76.189.48/pdf-new.php?url=https://effect.edu.pl/szkolenia-komputerowe/excel-power-query-2

Power Query w Excelu, poziom 2, czyli jeszcze bardziej zaawansowane raportowanie od ręki

– jak wyciągnąć z Power Query więcej? Jak radzić sobie z błędami – jak je znaleźć i unieszkodliwić? Pobawimy się ważnymi funkcjami języka programowania M, poznasz czary ukryte w opcji dzielenia kolumn i wiele więcej…

W drugiej części szkolenia chcemy Ci pokazać jak wycisnąć z Power Query Excel jeszcze więcej!

 • Pobawimy się różnymi funkcjami języka programowania M. Poprzednio bohaterką była Excel.Workbook, a teraz poznasz jej równie pracowite koleżanki!
 • Poznasz parametry, czyli możliwość filtrowania danych z zapytania, ale bez konieczności ciągłego edytowania zapytania. To szczególnie przydatne, gdy dane ma filtrować osoba, która nie zna się na Power Query i musi móc to robić w Excelu.
 • Popracujemy z bardziej zaawansowanymi zastosowaniami kolumny przestawnej i kolumny warunkowej. Zobaczysz, jak ją zbudować dla większej liczby warunków.
 • Pokażemy Ci czary ukryte w opcji dzielenia kolumn – już nie tylko na kolumny, ale też na wiersze!
 • Przećwiczymy scalanie danych inne niż prawe zewnętrzne.

Błędy to zmora każdego programu. Chcesz coś zrobić i wydaje się, że wszystko jest OK, a nie działa. Tym razem dane będą zawierały dużo błędów, żeby Ci pokazać, jak sobie z nimi radzić – jak je znaleźć i unieszkodliwić?

Power Query to Excel do zadań specjalnych!
T
o darmowy dodatek do Excela, który oferuje nieograniczone możliwości analizy danych!

Weź udział w drugiej części warsztatów Power Query – wyjdziesz z pakietem konkretnych umiejętności i rozwiązań, które przyśpieszą Twoją pracę, a inwestycja w kurs zwróci się błyskawicznie!
Szkolenie kierujemy do osób, które chcą pogłębić wiedzę z pierwszej części szkolenia Power Query w Excelu czyli raportowanie od ręki.

Korzyści z udziału w szkoleniu:

Pogłębisz wiedzę z pierwszej części szkolenia Power Query w Excelu czyli raportowanie od ręki

Skrócisz czas łączenia danych z wielu źródeł oraz zautomatyzujesz odświeżanie danych i zmiany źródła danych

Pogłębisz wiedzę na temat obróbki, przekształcania i przygotowania danych poznając wybrane funkcje języka M, żeby można z nich było zrobić raport, analizę, zestawienie

Zautomatyzujesz za pomocą funkcji i parametrów masę pracy, którą teraz musisz wykonywać ręcznie, gdy tylko pojawią się nowe dane do raportowania

Wyeliminujesz błędy, które pojawiają się często przez pośpiech, zapomnienie, co było miesiąc wcześniej w raportach, analizach i obliczeniach

Do szkolenia wymagane jest posiadanie Excela w wersji 2016 lub nowszej albo Excela 2010 lub 2013 z doinstalowanym dodatkiem Power Query. Można go pobrać bezpłatnie ze strony Microsoft.

Do efektywnego udziału w szkoleniu wymagana jest znajomość zagadnień z pierwszej części szkolenia Power Query w Excelu czyli raportowanie od ręki

Na tym szkoleniu bardzo ułatwia pracę korzystanie z dwóch monitorów. Na jednym obserwujesz, co pokazuje trener, na drugim wykonujesz swoje zadanie.

ORGANIZACJA

Wybierz termin szkolenia:

CELE I KORZYŚCI

Power Query 2 – cele i korzyści:

 • Pogłębisz wiedzę z pierwszej części szkolenia Power Query w Excelu czyli raportowanie od ręki
 • Skrócisz czas łączenia danych z wielu źródeł oraz zautomatyzujesz odświeżanie danych i zmiany źródła danych
 • Pogłębisz wiedzę na temat obróbki, przekształcania i przygotowania danych poznając wybrane funkcje języka M, żeby można z nich było zrobić raport, analizę, zestawienie
 • Zautomatyzujesz za pomocą funkcji i parametrów masę pracy, którą teraz musisz wykonywać ręcznie, gdy tylko pojawią się nowe dane do raportowania
 • Wyeliminujesz błędy, które pojawiają się często przez pośpiech, zapomnienie, co było miesiąc wcześniej w raportach, analizach i obliczeniach
PROGRAM

Power Query 2 – program szkolenia:

 1. Jak łączyć dane z wielu plików, z pojedynczych arkuszy i to jest jasne, ale …
  co jakiś czas do tych danych dochodzą nowe kolumny: kolejny dzień, tydzień, miesiąc, cokolwiek. Jak połączyć dane z wielu plików, gdy co jakiś czas pojawiają się w nich nowe kolumny, aby nowe kolumny pojawiały się w bazie danych po odświeżeniu bez konieczności ingerowania za każdym razem w zapytanie?
 2. Pobieranie danych z podfolderów.
  Pobieramy dane z wielu plików z wielu folderów jednocześnie. Usuwamy automatycznie za pomocą funkcji niepotrzebne wiersze z tytułami raportów. Przekazujemy za pomocą funkcji niezbędne dane z wybranych kolumn do bazy danych. Wypakowujemy za pomocą funkcji dane tak, aby reagowały na zmiany kolumn w plikach bazowych.
 3. Wybrane funkcje języka M ich działanie i modyfikowanie,
  żeby stały się bardziej elastyczne i ułatwiły naszą pracę. Power Query jest oparte na programowaniu w języku M (pokazywałam kod w pasku formuły), ale nie musisz zostawać programistą, żeby z nich korzystać. Wystarczy sukcesywnie poznawać kolejne, nowe funkcje, po woli, krok po kroku, metodą kaizen, żeby ułatwić sobie pracę.
  Czasem nawet nie chodzi o zrobienie funkcji od zera, ale o swobodne zmodyfikowanie już zaprogramowanego polecenia. Będę chciała, żebyśmy nauczyli się korzystać z kilku nowych funkcji, ale też nauczyli się, które elementy już gotowego kodu zmodyfikować, żeby funkcja stała się bardziej elastyczna np. reagowała na zmiany nazw kolumn w kolejnych plikach.
 4. Kolumna warunkowa,
  czyli odpowiednik funkcji JEŻELI – jak jej używać oraz przykłady zastosowania. Czasem potrzebujemy połączyć wybrane dane z wielu kolumn do jednej i właśnie tu pomoże kolumna warunkowa. Będzie też bardzo przydatna przy pracy z, jak to nazywam, druczkami. To pliki, które nie są bazą danych, tylko mają powypełniane określone okienka, a my z tych okienek chcemy zrobić właśnie bazę danych. To wszelkiego rodzaju pliki typu ankiety, karty produktów, karty klientów, ewidencje – innymi słowy druczki 😊.
 5. Kolumna przestawna,
  czyli jak przestawić dane z pionu do poziomu taka trochę tabela przestawna w Power Query – jak jej używać oraz przykłady zastosowania. To bardzo przydatna opcja, jeśli ze swojej bazy danych chcesz wypluć już gotowe raporty.
 6. Parametry,
  czyli filtrowanie danych w zapytaniu bez wchodzenia do Power Query. Za pomocą parametrów i modyfikacji funkcji Power Query:
 • zbudujemy prosty filtr, aby podmieniać pliki / foldery, z których mają być pobierane dane – zmienimy źródło danych w jednym zapytaniu i w wielu zapytaniach na raz
 • zbudujemy prosty filtr, który ułatwi pobieranie tylko wybranych przez nas danych – wierszy, a nie całej bazy danych
 • zbudujemy prosty filtr, który ułatwi wybór tylko wybranych przez nas danych – kolumn, a nie całej bazy danych
 1. Dzielenie kolumn wg różnych metod
  to robiliśmy na szkoleniu, ale … tym razem pokażę Ci podział danych nie tylko z kolumny na kolumny, ale także z kolumny na wiersze. Bo i to jest możliwe, jeśli mamy odpowiednio przygotowane dane.
 2. Scalanie zapytań
  wiele razy powtarzałam, że to odpowiednik WYSZUKAJ.PIONOWO w Excelu czyli scalanie lewe zewnętrzne. A teraz zrobimy więcej opcji. Przyjrzymy się zasadom scalania prawego, pełnego i rozmytego i do czego używać tych metod scalana.
 3. Zaawansowane grupowanie danych,
  czyli jak wielką bazę danych zagregować sobie do mniejszej postaci, żeby np. zmieściła się w Excelu lub nie obciążała i nie zamulała za bardzo pliku. Jeśli pobierasz dane z ogromnych plików, to może się zdarzyć, że Twoje dane będą przekraczały 1.048,576 wierszy i nie dadzą się zapakować do Excela. Co wtedy? Albo tabela przestawna albo … no właśnie zgrupowanie danych, ale takie, które od razu dostarczy więcej informacji niż same dane wsadowe, a do tego zajmie mniej miejsca.
 4. Pobieranie danych z „druczków”, a nie z jednolitych baz danych.
  Tu będziemy się bawić już nie tylko kolumną warunkową, ale wieloma innymi opcjami, żeby te wszystkie niepotrzebne wiersze, zbędne kolumny wyeliminować oraz uzupełnić brakujące dane.
 5. Jak radzić sobie ze zmiennymi nazwami kolumn, co uniemożliwia odświeżanie danych?
  To problem dość poważny, gdy nazwy kolumn w naszych bazach danych są zmienne, a my nie chcemy za każdym razem poprawiać tego ręcznie. Albo zostawiamy plik osobie, która nie wie jak to zrobić. Pokażę Ci, jak się przed tym zabezpieczyć.
 6. Jak obsługiwać błędy w zapytaniach Power Query?
  Błędy to zmora każdego programu. Chcesz coś zrobić i wydaje się, że wszystko jest OK, a nie działa. W każdym ćwiczeniu będą pojawiały się błędy, najróżniejsze, żebym mogła Ci pokazać, jak sobie z nimi radzić – jak je znaleźć i unieszkodliwić i zabezpieczyć się przed nimi na przyszłość.
WYKŁADOWCA

Szkolenie Power Query 2 poprowadzi:

Trener w zakresie dynamicznej analizy danych przy użyciu arkusza kalkulacyjnego Excel. Wiedzę i doświadczenie z zakresu zastosowania Excela zdobyła pracując przez trzynaście lat na wszystkich szczeblach struktury organizacyjnej w polskich firmach, gdzie zarządzała między innymi działami logistyki, finansów, księgowości i płac, administracją, windykacją, IT.

Specjalista w dziedzinie zarządzania finansami przedsiębiorstw i wieloletni praktyk z zakresu finansów i rachunkowości.
Posiada certyfikat księgowy ministra finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Dzięki doświadczeniu w obszarze rachunkowości i finansów, przekazuje wiedzę i rozwiązania z zakresu zastosowania Excel’a, które można wykorzystać w codziennej pracy na niemalże  każdym stanowisku.

Nie napisałam żadnej książki. Nie publikuję w żadnym czasopiśmie czy portalu internetowym. Nie tworzę żadnych opracowań naukowych.
Ja po prostu szkolę z Excel’a, ponieważ sprawia mi to niewiarygodną frajdę. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że ja nie pracuję, tylko realizuję swoją pasję.

Kiedyś ktoś zapytał mnie, czym się różni Excel dla księgowych od Excel’a dla logistyków czy działów personalnych? Excel niczym, ale możliwości zastosowania są zdecydowanie różne. I o to chodzi w moich szkoleniach, żeby oprócz pokazania, co może zrobić Excel, pokazać też to, co Ty możesz zrobić z Excel’em, do czego można tego użyć w tym konkretnym dziale czy na konkretnym stanowisku.

METODY

Power Query 2 – metody szkolenia:

Szkolenie Power Query 2 jest prowadzone metodami maksymalnie aktywizującymi uczestników.

Wymagane komputery z oprogramowaniem Excela 2016 i wyżej lub Excela 2010 albo 2013 z dodatkiem Power Query 2.

Wszystkie ćwiczenia i materiały wykonane w Excel’u można po zakończeniu zajęć zgrać i zabrać ze sobą.

ADRESACI

Szkolenie Power Query 2 kierujemy do:

osób, które chcą pogłębić wiedzę z pierwszej części szkolenia Power Query w Excelu, czyli raportowanie od ręki.

Oceny uczestników wcześniejszej edycji szkolenia power query 2:

POZIOM PRZYGOTOWANIA WYKŁADOWCY DO ZAJĘĆ:
98%
ZAANGAŻOWANIE WYKŁADOWCY W PROWADZENIE SZKOLENIA
98%
UMIEJĘTNOŚĆ PRZEKAZYWANIA WIEDZY PRZEZ WYKŁADOWCĘ:
99%

MIEJSCE SZKOLENIA

KARTA ZGŁOSZENIA

OŚWIADCZENIE ZW. Z VAT

  KONSULTANT


  KINGA LALKO-SMOŁKA
  KOORDYNATOR DZIAŁU SZKOLEŃ OTWARTYCH

  tel: +48 32 33 55 150
  mobile: +48 662 297 689
  e-mail: effect@effect.edu.pl

  AGNIESZKA WALAS
  SPECJALISTA DS. SZKOLEŃ OTWARTYCH

  tel: +48 32 33 55 153
  mobile: +48 662 297 689
  e-mail: effect@effect.edu.pl

  OPINIE KLIENTÓW


  • "Szkolenie przeprowadzone w sposób profesjonalny. Wysoki poziom wiedzy wykładowcy oraz odpowiednia jakość merytoryczna otrzymanych materiałów dydaktycznych. Myślę, że zdobyta wiedza będzie wykorzystywana w mojej pracy".

   Powiatowy Urząd Pracy Patrycja
  • "Szkolenie bardzo profesjonalne oraz rzetelnie przygotowane. Temat wyczerpujący w pełni. Na wszystkie pytania została udzielona wyczerpująca odpowiedź. Serdecznie polecam".

   Forbis Sp. z o.o. Krystyna

  Newsletter


  BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  z informacjami o naszych projektach rozwojowych, spotkaniach, ofertach specjalnych.

   Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres [...] poczty elektronicznej informacji handlowych od OSiI EFFECT z siedzibą w Gliwicach, ul. Kozielska 137D, zgodnie z obowiązującym prawem polskim.

   Administratorem podanych w formularzu danych osobowych [...] jest OSiI EFFECT. Dane osobowe będą przetwarzane w celu marketingu produktów i usług przez OSiI EFFECT. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Państwa dane nie będą udostępniane innym odbiorcom.