Pracownicze świadczenia pieniężne w 2020 rokuhttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.pngOśrodek Szkoleń i Informacji Effecthttps://effect.edu.pl/wp-content/uploads/2017/06/logo.png200px200px
Szkolenie poprowadzi wybitny Ekspert, Sędzia Sądu Pracy, który na praktycznych przykładach przedstawi najczęstsze błędy i zaniedbania popełniane przez pracodawców i ich przedstawicieli, które grożą konsekwencjami sądowymi i poważnymi karami w przypadku kontroli.
Jak rozdzielać nagrody pieniężne, żeby uniknąć zarzutu dyskryminacji?
Jakie błędy są popełniane przy naliczaniu wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych, naliczaniu odpraw emerytalnych, rentowych, z tytułu zwolnienia z pracy, itd.?
Czy wadliwość wykonania pracy przez pracownika może mieć wpływ na wysokość wynagrodzenia?
Jakie odszkodowanie przysługuje pracodawcy z tytułu szkody wyrządzonej przez pracownika?
Omówione zostaną najtrudniejsze przypadki związane z przyznawaniem dodatków do wynagrodzeń, nagród, premii, premii regulaminowych, premii uznaniowych, świadczeń pracowniczych, wynagrodzeń urlopowych, itp.
Szkolenie prowadzone jest w oparciu o orzecznictwo Sądu Najwyższego, interpretacje PIP, a także praktyki sądów pracy. Szkolenie ma na celu wyeliminowanie błędów pracodawców w zakresie rozliczania świadczeń pieniężnych i stosowania niedopuszczalnych praktyk.
Uczestnicy szkolenia Pracownicze świadczenia pieniężne wybrali również:
Szkolenie Komunikacja menedżerska – siła słów w rozmowach z pracownikami
Szkolenie Pracownicze świadczenia pieniężne będzie prowadzone systemem interaktywnym, tj. metodą aktywnego uczestnictwa słuchaczy w zajęciach. Zagadnienia poruszane podczas szkolenia wzbogacone będą przykładami rozwiązań zaczerpniętych z bogatej praktyki zawodowej wykładowcy oraz aktualnych stanowisk, interpretacji, orzecznictwa.
Wpływ zmiany przepisów na wynagrodzenie za pracę.
Płaca minimalna.
Kategorie składników wynagrodzenia za pracę, których nie uwzględnia się w płacy minimalnej.
Zakaz ujawniania informacji o wynagrodzeniu i dalsze konsekwencje.
Podział świadczeń pieniężnych.
Zarzut dyskryminacji i nierównego traktowania w zatrudnieniu ze względu na różnice w wynagrodzeniach za pracę.
Zasada niedyskryminacji w zatrudnieniu w zakresie płacowym.
Roszczenia pracownika z tytułu naruszenia zasady dyskryminacji w zatrudnieniu w zakresie płacy.
Przykłady w orzecznictwie.
Zmiana zakresu czynności pracownika a wpływ na wynagrodzenie za pracę.
Zakaz zrzekania się wynagrodzenia za pracę
Termin wypłaty
Forma i miejsce wypłaty
Wynagrodzenie za czas przestoju (problematyka udzielania urlopu wypoczynkowego w okresie przestoju – zagrożenia dla pracodawcy)
Wynagrodzenie chorobowe
Wynagrodzenie urlopowe
Wynagrodzenie za czas wykonywania badań lekarskich przez pracownika
Wynagrodzenie za czas gotowości do pracy
Rozliczenie dyżuru pracownika i wpływ na wynagrodzenie za pracę
(w szczególności w okresie wypowiedzenia) w orzecznictwie Sądu Najwyższego. Forma zwolnienia i roszczenia pracownika. Wynagrodzenie za czas nieświadczenia pracy.
Sposób wprowadzenia normy i jej zmiana.
Zmiana regulaminu a wypowiedzenie warunków płacy pracownika.
Potrącanie z należności z tytułu podróży służbowych, świadczeń socjalnych itp.
Wynagrodzenie za pracę w niedziele i święta, za pracę w porze nocnej
Prawidłowa rekompensata dla pracy, który miał być wolny dla pracownika zgodnie z zasada przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy (art. 151 ze zn. 3 Kp)
Zbiegi dodatków
Ryczałt za pracę w godzinach nadliczbowych
Terminy wypłat za pracę nadliczbową
Rekompensata pracy ponadwymiarowej częścioetatowca
Wynagrodzenie po przeniesieniu pracownika
Odprawa emerytalna lub rentowa – nabycie prawa, w tym w kontekście uchwały SN z dnia 18 marca 2009r., charakter decyzji ZUS, data nabycia prawa
Odprawa przysługująca pracownikowi z tytułu zwolnienia z przyczyn niedotyczących pracownika (problematyka nabycia prawa przy wypowiedzeniu umowy zawartej na czas określony oraz w przypadku wypowiedzenia zmieniającego
Odprawa pośmiertna – ustalanie uprawnienia do tej odprawy.
Staż zakładowy i ogólny
Okresy wliczane do okresów zatrudnienia (praca w gospodarstwie rolnym, umowy cywilnoprawne, działalność gospodarcza, status osoby bezrobotnej).
Problem incydentalnego niewypłacenia wynagrodzenia, opóźnienia w wypłacie w orzecznictwie SN Odszkodowanie należne pracownikowi z tytułu rozwiązania przez niego stosunku pracy bez zachowania okresu wypowiedzenia
Celem szkolenia Prawo pracy dla menedżerów jest zapoznanie Uczestników z istotnymi zmianami w Prawie Pracy, które czekają pracodawców w 2019 roku oraz usystematyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy niezbędnej do efektywnego zarządzania działem, firmą, podejmowania trudnych decyzji, rozstrzygania sporów wynikających ze stosunku pracy.
Wieloletni Sędzia Sądu Pracy
Znany i doświadczony wykładowca akademicki.
Od 1999 r. wykładowca – asystent w Katedrze Prawa.
Autorka licznych artykułów:
„Nowelizacja Kodeksu pracy”,
„Ogólne zasady rozwiązywania umów o pracę”,
„Wypowiedzenie warunków pracy i płacy”,
„Rozwiązanie umowy o pracę z winy pracownika”, także publikacji książkowych „Kodeks pracy i karta nauczyciela w praktyce” oraz „Fundusz świadczeń socjalnych w praktyce”.
Prowadziła szkolenia dla pracowników służby cywilnej, kadry kierowniczej oraz specjalistów działów kadr. Przeszkoliła między innymi kilkuset specjalistów działów kadr, menedżerów największych firm w Polsce KGHM Polska Miedź S.A. Zrealizowała cykl szkoleń dla firmy Man Star Trucks & Buses Sp. z o.o., PEC Katowice S.A., PEC Sp. z o.o. w Tychach, PEC w Dąbrowie Górniczej S.A. Do tej pory z jej kursów prawa pracy skorzystało kilka tysięcy menedżerów z największych firm w Polsce.
Używa twórczych narzędzi dla przedstawienia istoty problemu. Jakość pracy potwierdzają uczestnicy – najwyższe oceny i zwiększenie sprawności i skuteczności. Listy referencyjne ze szkoleń prowadzonych przez wykładowcę znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Referencje.
KARTA ZGŁOSZENIA
OŚWIADCZENIE ZW. Z VAT
KONSULTANT
KINGA LALKO-SMOŁKA
KOORDYNATOR DZIAŁU SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 150
mobile: +48 662 297 689
e-mail: effect@effect.edu.pl
AGNIESZKA WALAS
SPECJALISTA DS. SZKOLEŃ OTWARTYCH
tel: +48 32 33 55 153
mobile: +48 662 297 689
e-mail: effect@effect.edu.pl
OPINIE KLIENTÓW
"Szkolenie na bardzo wysokim poziomie. Wykładowca przekazał praktyczne przykłady, które z powodzeniem można wykorzystać w pracy zawodowej. Wysoko jakość materiałów dydaktycznych. Ogromne zaangażowanie wykładowcy prowadzącego szkolenie".
"Bardzo dynamicznie prowadzone szkolenie, teoria poparta wyrokami Sądu, prosty język przekazu, umiejętna dyskusja z uczestnikami szkolenia".
Newsletter
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
z informacjami o naszych projektach rozwojowych, spotkaniach, ofertach specjalnych.