In

Negocjacje i renegocjacje w kryzysie

COVID 19 zmienił diametralnie naszą rzeczywistość biznesową. Najważniejsi ekonomiści zapowiadają globalną i głęboką recesję.
Kryzys wymaga nie tylko przewartościowania celów organizacji, ale przede wszystkim nowych sposobów na ich osiągnięcie. Przedsiębiorcy prowadząc działalność muszą zmierzyć się z różnymi problemami. Jedną z trudności jest wywiązywanie się z umów zawartych w czasie prosperity.
Umowy, do tej pory realizowane z obustronną satysfakcją mogą teraz okazać się kulą u nogi i wymagać trudnych rozmów i renegocjacji.
Jak wskazują prawnicy należy szukać „pokojowych” rozwiązań prawnych, które dają możliwości odstąpienia od realizacji umów, obniżki cen i odroczenia terminów. Nie są to jednak łatwe posunięcia i ich powodzenie wymaga wiedzy prawnej oraz zdolności negocjacyjnych.
Jak zabezpieczyć interesy firmy w obliczu braku możliwości wywiązania się z umów, podpowiada na naszym szkoleniu Umowy handlowe w obliczu pandemii prof. Monika Jagielska. Znany Ekspert w obszarze zawierania i zabezpieczania umów, prawnik z olbrzymią praktyką i doświadczeniem, charyzmatyczny trener znany z umiejętności mówienia o skomplikowanych terminach prawnych, ludzkim językiem zrozumiałym dla przedsiębiorców.

Negocjacje, nawet najtrudniejsze są najlepszym rozwiązaniem w kryzysie

Zgodzicie się pewnie ze mną, że najlepszym rozwiązaniem w kryzysie, którego doświadczamy wydaje się być odważne renegocjowanie trudnych do realizacji umów i uzyskanie porozumienia bez wytaczania ciężkich dział.
Proces ten, a szczególnie renegocjacje w kryzysie, wymaga wyjątkowej delikatności i przygotowania, gdyż każdy mały błąd może zaprzepaścić szansę na porozumienie i zakończyć się sporem przed sądem.
A tu, uwaga! Prognozy nie są zachęcające. Sądy nie rozpatrują spraw i wg ostrożnych szacunków na wyrok w sprawach gospodarczych trzeba będzie czekać około 3 lat.

Trudne negocjacje wymagają starannego przygotowania!

W tak trudnych czasach umiejętności negocjacyjne są kluczowe dla dalszego istnienia wielu organizacji.
Trzeba jednak powiedzieć jasno.
Utarte sposoby negocjowania nie sprawdzą się w czasach, gdy rwą się łańcuchy dostaw, fabryki ogłaszają przestoje, a całe branże utraciły możliwość prowadzenia działalności.

Jak negocjować i wynegocjować nowe zasady współpracy?
Jakich argumentów używać podczas trudnych negocjacji o przetrwanie w biznesie?

Wyjątkowe czasy wymagają ekstraordynaryjnych zachowań, taktyk, argumentów.
A te poznasz podczas naszych szkoleń z negocjacji w kryzysie prowadzonych przez zawodowego negocjatora z ponad dwudziestoletnią praktyką w negocjacjach i renegocjacjach umów handlowych.
Podczas warsztatów poznasz zasady przygotowania rozmów w sytuacjach kryzysowych, ze szczególnym uwzględnieniem bieżących wyzwań.
Będziesz miał okazję już na warsztatach zaplanować profesjonalny scenariusz negocjacji dla najbliższych rozmów.
Szkolenie kierujemy do przedsiębiorców, kupców lub dostawców, którzy nie mogą zwlekać i już dziś potrzebują wsparcia i pomocy w prowadzeniu trudnych negocjacji.  
Szkolenie dedykujemy także wszystkim, którzy czas przestoju, koniecznej izolacji chcą poświęcić na rozwój osobisty i szkolenia oraz przygotować się do pierwszych kontaktów i twardych negocjacji z nowymi dostawcami i klientami.

Program szkolenia merytorycznie opiera się o najważniejsze badania i publikacje światowych ekspertów negocjacji takich jak Jim Camp, Roger Dawson oraz bogate doświadczenie trenera – zawodowego negocjatora.
Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!
Weź udział w szkoleniach online z Effect-em!

Z pewnością chętnie przeczytasz również:
Strategie negocjacyjne
Negocjacje o interesy
Negocjacje pozycyjne – wszystkie chwyty dozwolone?

strategie-negocjacyjne-zasady-negocjacji
zasady-negocjacji - negocjacje o interesy
negocjacje pozycyjne konfrontacyjne
koronawirus a prawo pracyochrona-wynagrodzenia-za-prace-2019