In

Flota samochodowa po pandemii

Odmrażanie gospodarki, powrót do pracy po stanie epidemii w wielu firmach uruchomi konieczność poszukiwania oszczędności i cięcia kosztów działalności. Oprócz redukcji wynagrodzeń, optymalizacji kosztów zakupów, renegocjacji umów z dostawcami, konieczne będzie baczne przyjrzenie się kosztom utrzymania floty samochodowej. Nic dziwnego, utrzymanie floty samochodowej zawsze było poważną pozycją kosztową i obciążeniem dla firm. Dziś trzeba szukać oszczędności w tym obszarze!

Zarządzanie flotą – czy tylko oszczędności są ważne?

Zarządzanie flotą będzie wymagać nie tylko optymalizacji procesów, ale również zdefiniowania na nowo benefitu jakim jest auto służbowe w polityce HR w firmie.
Dlaczego?
W wielu firmach pandemia zmieniła styl pracy. Praca zdalna, home office, wykorzystywanie nowoczesnych technologii komunikacji (wideokonferencje, wirtualne salony, sprzedaż przez internet itp.). Wszystko to wpływa na mniejszą mobilność pracowników, a to wymaga dostosowania polityki flotowej firmy do nowej rzeczywistości. Ale park samochodowy to nie tylko ogromna pozycja budżetowa. To obszar generujący poważne ryzyka, zarówno dla kierowców / użytkowników pojazdów, osób zarządzających flotą jak i dla właścicieli oraz zarządów spółek. To obszar nie tylko zapewniający potrzeby transportowe firmy oraz gwarantujący mobilność pracowników, ale również niesamowicie wrażliwy element polityki kadrowej przedsiębiorstwa.

Zarządzanie flotą nie sprowadza się obecnie tylko do czynności administracyjnych i serwisowych. Również wiedza techniczna, choć istotna, nie stanowi elementu kluczowego.

Fleet manager – rozwój kompetencji

Planowanie, prognozowanie, kalkulowanie i działania prewencyjne – takie kompetencje fleet managerów rozwijamy dziś na szkoleniach online Oszczędności we flocie samochodów osobowych i dostawczych?

Sprawdź z naszym Ekspertem Krzysztofem Sosnowski gdzie szukać oszczędności w Twojej flocie, jakie działania wdrożyć w pierwszej kolejności?

Weź udział w szkoleniu online!

  • Otrzymasz Car Policy (Regulamin użytkowania samochodów służbowych) dostosowany do nowych czasów i ryzyk.
  • Dowiesz się jak zabezpieczyć firmę i Zarząd przed coraz większym ryzykiem odpowiedzialności karnej i finansowej?
  • Poznasz nowe rozwiązania polityki benefitowej firmy w obszarze aut służbowych jak powinniśmy opodatkować jazdy prywatne w dobie pracy zdalnej (czy ryczałt określony w PIT jest wystarczający?)

Z pewnością chętnie przeczytasz również:
Zarządzanie zespołem
Zarządzanie różnorodnością
Feedback

zarządzanie zespołem różnice pokoleniowe
zarządzanie różnorodnością w zespole
feedback-w-pracy
negocjacje jak negocjować w biznesieodpis na zfśs 2021